Informacje
 • Pływanie jest dla każdego

  22-06-2015 09:20 Andrzej Skorykow gościem "M jak mężczyzna"

  Andrzej Skorykow

  TVN Meteo Active

  Większość z nas umie utrzymać się na wodzie, ale tylko nieliczni potrafią pływać. Dlatego powstaje coraz więcej szkół pływackich dla dorosłych. Założycielem najpopularniejszej - Warsaw Masters Team - jest Andrzej Skorykow, gość magazynu "M jak mężczyzna".

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Pływanie to dyscyplina, do której wciąż mamy sporo awersji. Dlaczego? Bo nie potrafimy pływać dobrze. Każdy z nas chodził na basen w szkole i to na młodzieńczych latach nasza edukacja pływacka na ogół się kończy. Potem nie mamy już czasu na doskonalenie techniki. A to spory błąd, bo pływanie daje nam sporo korzyści, o czym przekonują się członkowie Warsaw Masters Team, szkoły pływackiej dla dorosłych, prowadzonej przez Andrzeja Skorykowa.

  Zalety

  - Pływanie może być pasją - przekonuje Skorykow. Po warunkiem, że opanujemy technikę i będziemy ją doskonalić. Korzyści z treningu pływackiego jest wiele.

  - Sporo czasu musimy poświęcić na technikę, bo nie jest to nasze naturalne środowisko - tłumaczy Skorykow. Kiedy pokonamy tę barierę, zostaje sama przyjemność.

  Pływanie a bieganie

  Do Warsaw Masters Team zgłasza się wielu triathlonistów. Przekonują się, że pływanie bardzo poprawia bieganie.

  - Trening pływacki poprawia wydolność, a nie obciąża układu ruchu - mówi Skorykow. Dzięki pływaniu biegacze mają lepszą technikę i wytrzymałość na trasie.

  Dieta

  Zaletą tego sportu jest to, że nie trzeba przechodzić na dietę.  - Pływacy unikają diet i spożywają więcej tłuszczu niż sportowcy innych dyscyplin - mówi Skrykow. Mimo to, przy regularnym treningu, szybko gubią zbędne kilogramy. Spróbujcie sami!

 • Długie życie.
  Wszystko fajnie na temat pływania lecz brakuje mi puenty. A to zaś jest rzeczą ważną, kiedy kilometrami wpatrujemy się w kreskę na dnie basenu by nie zboczyć na milimetr z wyznaczonego kursu. Wydaje się, że prowadzący nie potrafi pływać i stąd też brak mocy sprawczej w zadaniu tego właściwego pytania.
  ~succour /2015-06-23 10:49
 • co mozna zlapac w basenie
  http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/co-mozesz-zlapac-na-basenie,111238.html
  ~aragog /2015-06-22 12:06

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę...