Informacje
 • Żarłacz ludojad pośród plażowiczów.
  Na brzeg wyrzuciła go fala

  15-07-2015 13:03 Dwóch mężczyzn walczyło o życie zwierzęcia

  13 lipca plażowicze wypoczywający nad brzegiem oceanu w Massachusetts byli świadkami walki o życie żarłacza białego. Ryba została wyrzucona na brzeg.

  Młody, dwumetrowy samiec rekina próbował upolować mewy przy brzegu w Chattam w stanie Massacusetts w Stanach Zjednoczonych. Podczas polowania, fala wyrzuciła rybę na brzeg.

  Liną zaciągnęli rekina do oceanu

  Kapitan miejscowego portu wraz z innym mężczyzną polewali morską bestię wodą. Następnie liną połączyli ogon żarłacza i łódkę, która wciągnęła rybę do ocean.

  Odwaga nagrodzona brawami

  Odważni mężczyźni zostali wynagrodzeni brawami i oficjalnymi podziękowaniami władz za oswobodzenie żarłacza białego.

  Uwaga rekin

  Żarłacze białe, zwane "ludojadami" to najniebezpieczniejszych z gatunków rekina. Niektóre dorosłe osobniki osiągają około 6, a nawet ponad 7 metrów długości i wyczuwają jedną kroplę krwi w 115 litrach słonej wody. Zwykle spotkanie z którymś z nimi kończy się w najlepszym wypadku poważnymi obrażeniami, a w najgorszym śmiercią.

  Pływający z prędkością około 40 km/h rekin atakuje znienacka, uderzając i wgryzając się w ciało ofiary. Zgon ofiary "ludojada" następuje zwykle w wyniku albo szybkiego wykrwawienia się, albo poniesionych obrażeń.

  Ataki rekina na człowieka na ogół nie są celowe - wynikają z pomyłki, Dowodem jest to, że tuż po ugryzieniu ofiary rekin ucieka, pozwalając jej przeżyć. Naturalnym pożywieniem żarłacza są duże ryby, żółwie morskie, foki i delfiny. To z dwoma ostatnimi zwierzętami najczęściej myli im się człowiek.

 • Biedne zwierzątko
  Na szczęście uratowane!
  ~ala /2015-07-19 16:08
 • nick
  Jak jeszcze żyje i jest świeży to przerobić go na sushi i kotlety z grilla :-) zanim On przerobi Nas ;-)))
  ~nick /2015-07-16 11:32
 • Rekin
  Dobrze że są jeszcze tacy ludzie na świecie ja ich podziwiam. Rekin miał prawo żyć i tak dużo na tej plaży wycierpiał. Był w pobliżu bo gdzieś blisko musiał być ale polował na mewy nie na ludzi w dodatku to tak młode zwierze ciesze się że został uratowany. Rekiny są inteligentne nie atakują dla zabawy ale żeby przeżyć. Ludzie robią to samo i nikt ich za to nie skazuje na śmierć dlatego nie rozumiem tych negatywnych komentarzy. Jestem pewna ze ten rekin nie zaatakuje człowieka. Może to co napisałam dla wielu wyda się głupie i bezsensowne ale takie nie jest rekin miał prawo zostać uratowany znalazł się na plaży przez przypadek nie polował na plażowiczów. BRAWO DLA ,,RATOWNIKÓW,, ja tez nie potrafiłabym obojętnie obok niego przejść. PODZIWIAM
  ~Bombka /2015-07-16 09:43
 • Rekin ludojad
  zapewnienia o jego małej szkodliwości , nie przekonują mnie .Ten uśmiech m należy poszerzyć , czym się da .
  ~Bzynen /2015-07-16 07:06
 • Głupia
  litosc, której oni nie mają wobec swych ofiar w tym ludzi. Dziwny jest ten Świat.
  ~borobak /2015-07-15 18:45

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na początku tygodnia będzie aż 17 stopni, ale później czeka nas ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem układu niskiego ciśnienia z centrami nad Bałtykiem i Niz...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...