Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: upały,
  na niebie słońce i burzowe chmury

  18-07-2015 06:39 Temperatura od 25 do 35 st. C

  Czeka nas upalny dzień

  Kontakt 24/FlashBydgoszcz

  W sobotę w wielu miejscach będzie upalna. W wielu regionach termometry wskażą wartości wyższe niż 30 st. C. Poza gorącym dniem, czekają nas burzowe chwile.

  Do południa będzie spokojnie z zachmurzeniem kłębiastym na ogół małym i umiarkowanym. Po południu i wieczorem, szczególnie na zachodzie i północy kraju zrobi się pochmurno, pojawią przelotne opady deszczu i burze. W burzach spadnie od 10 do 40 l/mkw. deszczu oraz grad.

  Będzie ciepło, miejscami upalnie. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od 25 st. C na Pomorzu, przez 33 st. C w centrum kraju do 35 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O FALI UPAŁÓW

  Z południowego-zachodu i zachodu powieje słabo i umiarkowanie, okresami dość silnie, w burzach do 90-100 km/h.

   

  Dwa fronty i linia nawałnic

  Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia związanego z niżem Xaver z centrum nad Morzem Północnym. Nad pogodę wpływać będą uaktywniające się mocniej w godzinach popołudniowych fronty ciepły, chłodny i linia nawałnic. Z południowego-zachodu popłyną gorące zwrotnikowe masy powietrza. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

  Prognoza pogody dla regionów

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, po południu i wieczorem wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temp. maks. 32 st. C. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, w burzy silny do 90 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 1000hPa, małe wahania.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, okresami opady deszczu. Temp. maks. 25 st. C. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1013hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, po południu i wieczorem wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temp. maks. 30 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h. Ciśnienie w południe 1002hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, po południu i wieczorem wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temp. maks. 34 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h. Ciśnienie w południe 999hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, wieczorem wzrastające do dużego z przelotnymi opadami deszczu i burzami. Temp. maks. 35 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach silny do 90 km/h. Ciśnienie w południe 989hPa, waha się.

 • do ala
  mam nadzieje ze bedzie -20 i tone śniegu
  ~ula /2015-07-18 17:24
 • do: ula
  ja nienawidzę śniegu i mrozu, mam nadzieję, że zimy nie będzie
  ~ala /2015-07-18 15:36
 • do RE
  Ty mieszkać w Sucha Beskidzka?
  ~ala /2015-07-18 15:33
 • RE
  Super Czekam Na Te Burze W Krakowie I Sucha Beskidzka
  ~aa2 /2015-07-18 12:10
 • tragedia
  nienawidze koszmarnych upałów
  ~ula /2015-07-18 08:16

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...