Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszczowe i burzowe chmury zbiorą się nad Polską

  28-07-2015 06:30 Na termometrach zanotujemy od 18 do 26 st. C

  W wielu regionach spadnie deszcz

  Zdj.: unsplash.com/Ales Krivec, film: TVN Meteo

  Wtorek będzie deszczowy w wielu regionach kraju. Lokalnie razem z opadami pojawią się również burze. Pogodna aura zapanuje jedynie na południowym wschodzie naszego kraju. Temperatura wyniesie od 23 st. C do 26 st. C.

  - Polska będzie pod wpływem układu niżowego Andreas z centrum nad Danią. Związane z niżem słabo i umiarkowanie aktywne fronty atmosferyczne będą przemieszczać się nad Polską z zachodu na wschód. Płyną do nas wilgotne i umiarkowanie ciepłe masy powietrza polarnego znad Atlantyku - opisuje sytuację synoptyczną nasza synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.

  Deszcze i burze

  We wtorek słońce znajdzie się za zasłoną chmur. W wielu miejscach pogoda będzie deszczowa. Opady ominą jedynie Lubelszczyznę i Podkarpacie. Jednak w rejonie Pomorza, Warmii, Mazur i Podlasia mogą pojawić się burze, które przyniosą opady deszczu do 15 l/mkw.

  Nie wszędzie będzie ciepło. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 18 st. C na Wybrzeżu, 23 w centrum kraju do 26 st. C na Podkarpaciu.

  Polakom da się we znaki okresami dość silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość dochodzącą do 50 km/h. Podczas burz powieje do 80 km/h.

   

  Komfort termiczny

  Najniższą wilgotność powietrza (poniżej 70 procent) odnotujemy na południowym wschodzie i południowym zachodzie. Z kolei najwięcej wilgoci w powietrzu będzie w północnej części kraju (wilgotność powyżej 80 proc.).

  Niemal w całym kraju odczujemy komfort termiczny. Chłodno będzie jedynie na Wybrzeżu.

  Warunki biometeorologiczne staną się na ogół niekorzystne. Pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie jedynie w południowo-wschodnich rejonach kraju.

  Prognoza pogody dla wybranych miast Polski

  WARSZAWA

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w Warszawie około południa 991 hPa, bez większych zmian.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami opady deszczu, miejscami burze z opadami do 10-15 l/mkw. Temperatura maksymalna: 20 st. C. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h, w burzach silny 80 km/h. Ciśnienie w południe w Gdańsku 1000 hPa, waha się.

  POZNAŃ

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna: 22 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa 991 hPa, bez większych zmian.

  WROCŁAW

  Zachmurzenie kłębiaste umiarkowane i duże, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna: 23 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie około południa 991 hPa, bez większych zmian.

  KRAKÓW

  Zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, przejściowo duże, możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna: 25 st. C. Wiatr zachodni, umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 980 hPa, bez większych zmian.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Październikowe lato ma się świetnie i może utrzymać się jeszcze przez tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest na skraju niżu Rocco znad południowej Szwecji, tylko na północy kraj...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...