Informacje
 • W Zalesiu Górnym i Bartoszycach sypnęło gradem

  28-07-2015 19:00 Gradobicia i ulewy na Waszych zdjęciach i filmach
  W Zalesiu Górnym i Bartoszycach sypnęło gradem

  W wielu regionach kraju spadł grad

  Kontakt 24/krystianBartoszyce, ewarembiejewska

  We wtorek z nieba w niektórych rejonach kraju spadł grad. Zarejestrowali to Reporterzy 24, którzy na Kontakt 24 wysłali zdjęcia i filmy.

  W kraju pogoda jest bardzo dynamiczna. Chmury burzowe pełzną po naszym niebie - grzmiało i grzmi w wielu regionach. Groźne zjawiska pogodowe pojawiły się nad Polską we wtorek 28 lipca po południu. Jak poinformował nasz synoptyk Wojciech Raczyński, najpierw zagrzmiało na Pomorzu w rejonie Trójmiasta. Około godziny 16 burzowe chmury nasunęły się m.in. nad Lubelszczyznę, Warmię i Mazury oraz Mazowsze. Porywy wiatru sięgały 60 km/h.

  Sypnęło gradem

  Oprócz ulew, w niektórych rejonach spadł także grad. Świadczą o tym zdjęcia Reporterów 24, którzy podesłali na Kontakt 24 swoje zdjęcia i filmy. Gradziny na swoim ogródku w Zalesiu Górnym koło Warszawy sfotografowała Reporterka 24 ewarembiejewska. Podaje, że spadł on z nieba około godziny 14.30.

  Oberwanie chmury przeżyli także mieszkańcy Piaseczna.  Burza z ulewnym deszczem i gradem nawiedziła także Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie) o czym poinformował Reporter 24 krystianBartoszyce.  Burza z gradem o godzinie 15:40 przeszła również przez Gdynię.

  Groźne chmury i zjawiska pogodowe pojawiły się w różnych rejonach kraju. Oto pozostałe materiały, jakie nadesłaliście na skrzynkę Kontaktu 24. Jeżeli też masz zdjęcia lub filmy, przekamy na Wasze materiały.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...