Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 16°C 23°C 16°C Zachmurzenie duże i burze z piorunami
zwiń

Informacje

 • Zapowiedź zimy w USA. Zabieliło się nad Wielkimi Jeziorami

  21-10-2015 07:19

  Co najmniej sześć stanów USA pokrył śnieg

  Pierwszy śnieg w USA

  twitter/ Maria Molina, Jen Tierney, Coconino Natl Forest

  Osób, które nie potrafią znieść myśli o nadchodzącej zimie, prawdopodobnie nie ucieszy myśl, że w wielu miejscach w naszej szerokości geograficznej zrobiło się biało. W USA śnieg spadł w co najmniej pięciu stanach.

  - Obniżenie prądu strumieniowego umożliwiło przepływ mas chłodnego powietrza z Kanady w kierunku południowym nad Wielkie Jeziora i północny wschód - powiedział meteorolog Quincy Vagell z weather.com. - Połączenie tych mas z wilgocią wywołało pojawienie się opadów śniegu - dodał.

  Połączenie bieli i soczystych jesiennych kolorów daje zachwycający efekt.

  Jeziora wzmocniły efekt

  Porządna porcja śniegu spadła na stan Nowy Jork podczas weekendu.

  Zabieliły się tam głównie północne regiony w okolicy jeziora Ontario. Pasmo górskie Adirondack oraz najwyższe szczyty gór Catskill pokryły się cienką warstwą. Jednak w ośrodku narciarskim Whiteface pokrywa osiągnęła aż 12 cm.

  Mieszkańców Pensylwanii niespodzianka spotkała już w piątek. Mieszany opad odnotowano w pobliżu Scraton. Śnieg spadł także w północno-zachodnich częściach stanu, także w mieście Erie nad drugim Wielkim Jeziorem.

  Pierwsze oznaki zimy zauważono również nad największym amerykańskim jeziorem Michigan. Śnieg spadł na Dolny i Górny Półwysep. Bliskość jeziora lokalnie wzmocniła efekt wywołując prawie 15-centymetrowy opad. Mimo to większość mieszkańców zobaczyła tylko pojedyncze płatki.

  Sezon narciarski otwarty

  Również w Vermont zaobserwowano pierwszy śnieg w centralnych i północnych Górach Zielonych. Kilka płatków opadło także do północno-wschodnich części stanu.

  W regionie narciarskim Killington właśnie rozpoczął się sezon. Ośrodek ten został otwarty jako pierwszy w Ameryce Północnej.

  Otwarcie zapowiedział także ośrodek narciarski Sunday River w Maine.

  Natomiast w stanie New Hampshire lekko poprószyło na Górze Waszyngtona - najwyższej w północno-wschodnich Stanach Zjednoczonych -  już kilka tygodni temu. Był to pierwszy zmierzony opad w tym sezonie.









Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczęło się lato, a wraz z nim wakacje. "Jest bardzo prawdopodobne, że będą c...

Tomasz Wasilewski

alt

Przed nami bardzo ciepłe albo nawet gorące dni, ale upalne powietrze z Afryki na...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem niżu znad północnej Ukrai...