Ćwiczenia i dieta nie działają? Oto 9 powodów niepowodzenia w odchudzaniu

Ćwiczysz, a nie widzisz efektów? Prawdopodobnie popełniasz szereg błędów

Ćwiczysz, katujesz się dietą, a nie widzisz efektów. To największy koszmar aktywnych osób. Wiemy, jak sobie z nim poradzić. Po prostu przestań sabotować swoje wysiłki. Poniżej przedstawiamy dziewięć najczęstszych błędów, które hamują rezultaty Twoich starań.

TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

Utrata masy ciała nigdy nie jest łatwa. Nie dość, że trzeba się porządnie zmęczyć, to jeszcze należy uważać na to, co się je. Kiedy po pewnym czasie, mimo naszych usilnych starań, waga ani drgnie, o frustrację nietrudno. Poniżej przedstawiamy dziewięć pułapek, jakie sami zastawiamy na siebie w procesie odchudzania. Nie pozwalają na skuteczną redukcję tkanki tłuszczowej i przyczyniają się do niechęci wobec aktywności fizycznej, czy w ogóle zdrowego stylu życia. Przeczytaj je dokładnie i zastanów się, czy w drodze o szczupłą sylwetkę przypadkiem nie popełniasz tych błędów.

1. Za dużo treningu cardio

Nie ma wątpliwości, że trening cardio jest kluczem do świetnego wyglądu i spalania tkanki tłuszczowej. Jednak źle wykonywany (pod względem czasu trwania, intensywności i ilości jednostek treningowych w tygodniu) jest mniej skuteczny. Podstawowym błędem, popełnianym głównie przez kobiety, jest stosowanie wyłącznie treningu cardio, z pominięciem treningu siłowego. Wówczas spalamy kalorie jedynie podczas cardio i dodatkowo spalamy mięśnie. Jak naprawić ten błąd? Połączyć trening siłowy z treningiem cardio, czyli np. po ćwiczeniach z obciążeniem wykonać 40 min. biegu na bieżni, orbitreku czy pedałowania na rowerze stacjonarnym. Wówczas będziemy spalać kalorie nawet wiele godzin po treningu, a nie tylko i wyłącznie podczas jego trwania.

Innym rozwiązaniem może być interwałowy trening cardio, już z pominięciem treningu siłowego. Jest to bardzo intensywny trening, który efektywnie spala tłuszcz również na kilka godzin po jego zakończeniu. Pamiętaj tylko o odpowiednim rozciąganiu po tak intensywnych ćwiczeniach. Jak prawidłowo wykonać trening interwałowy, podpowiada Jacek Bilczyński, specjalista w zakresie zdrowego stylu życia i kształtowania sylwetki, trener gwiazd.

"Przygotuj się do wakacji" z Jackiem Bilczyńskim
"Przygotuj się do wakacji" z Jackiem BilczyńskimTVN Meteo Active

2. Pomijanie budowania masy mięśniowej

Problem najczęściej dotyczy pań, które boją się, że ćwicząc z obciążeniem, będą wyglądały jak kulturystki. A im więcej mięśni mamy, tym spalamy więcej kalorii. Dlatego warto postawić na trening siłowy na maszynach lub z wykorzystaniem kettlebell. Najlepiej wzmacniać mięśnie 2-3 razy w tygodniu.

Prawidłowe wykonane ćwiczenia z kettlebell poprawią wasz wygląd oraz samopoczucie. Trener personalny Kamil Reniec prezentuje cztery ćwiczenia dla średnio zaawansowanych amatorów siłowni.

Ćwiczymy z kettlebell
Ćwiczymy z kettlebellTVN Meteo Active

3. Nieodpowiednie proporcje składników makro w diecie

Układając codzienne menu powinieneś zwrócić szczególną uwagę nie na kalorie, a na proporcje składników makro, czyli białek, tłuszczów i węglowodanów, ze specjalnym naciskiem na te pierwsze.

Białko jest niezbędne dla wzrostu i naprawy mięśni, co szczególnie ważne dla zachowania swojej ciężko wypracowanej masy mięśniowej . Powinniśmy spożywać je także wtedy, gdy chcemy pozbyć się dodatkowych kilogramów. Ten makroskładnik jest do tego właściwie niezbędny. Co ciekawe, jest on też najbezpieczniejszym składnikiem pokarmowym, z racji tego, że charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem efektu termicznego pożywienia. Oznacza to, że organizm nie przyswaja wszystkich kalorii z tego co spożywamy, za to bardzo dobrze wpływa to na szybkość naszego metabolizmu, przyspieszając go.

Jako źródła białka polecane są ryby, zarówno te chude, jak i te bardziej tłuste - łosoś czy halibut. Ponadto chude mięso, jak drób czy wołowina. Dalej chudy lub półtłusty twaróg, ewentualnie różnego rodzaju serki wiejskie. Bardzo dobrym źródłem protein są też jajka. Natomiast jogurt i mleko nie zawierają zbyt wielu protein, bogate są za to w węglowodany, które nie służą naszej sylwetce i mogą przyczyniać się do odkładania tkanki tłuszczowej, albo magazynowania wody podskórnej.Jeżeli chcemy schudnąć, powinniśmy spożywać ok 1,5 do 1,8 g białka na kilogram masy ciała.Jak prawidłowo wyliczyć pozostałe makroskładniki? Pomogą Ci w tym specjalne kalkulatory dostępne w sieci.4. Unikanie tłuszczówNaukowcy już dawno obalili teorię, że należy unikać tłuszczu aby schudnąć. Tłuszcz bowiem pomaga w produkcji hormonów, poprawia funkcjonowanie mózgu i co ważne na diecie - daje uczucie sytości. Nie może być to jednak byle jaki tłuszcz. Najlepszy jest ten nienasycony, który zawierają wiele ważnych witamin np. z grupy B. Znajdziemy go w rybach morskich, orzechach, oleju rzepakowym, lnianym, oliwie i awokado. Powinniśmy przyswajać 0,9-1,1 g na kilogram masy ciała.

Więcej na ten temat opowiadają eksperci Studia Active:

Eksperci o dobrych i złych tłuszczach
Eksperci o dobrych i złych tłuszczachTVN Meteo Active

5. Spożywanie przetworzonej żywności

Jeśli liczymy na optymalne rezultaty, powinniśmy trzymać się z dala od przetworzonej żywności. Zawiera ona bardzo dużą ilość cukrów i węglowodanów prostych, a mało błonnika. Jest też rakotwórcza jak np. przetworzone mięso, o czym donosi Światowa Organizacja Zdrowia. Ponadto przetworzone jedzenie pozbawione jest większości cennych składników, takich jak zdrowe tłuszcze, błonnik, witaminy czy składniki mineralne.

Niestety, chętnie po nie sięgamy z braku czasu, pieniędzy, przez złe nawyki żywieniowe, czy po prostu z lenistwa.

6. Stosowanie tuczących dressingów

Jednym z najczęstszych błędów dietetycznych, jest niezwracanie uwagi na stosowane dodatki, a przede wszystkim dressingi do sałatek. Ukryte są w nich cukry i tłuszcze, które znacząco "podkręcają" ilość kalorii w daniu.

Możesz mieć najzdrowszą i najchudszą sałatkę z piersi kurczaka z warzywami, ale kiedy polejesz ją sporą ilością sosu na bazie majonezu, możesz zamienić ją w prawdziwą bombę kaloryczną.

Ciężkie sosy najlepiej zastąpić tymi na bazie musztardy, octu, sosu sojowego, cytryny czy oliwy i oczywiście aromatycznych przypraw.

"Kalorycznik" o majonezie, musztardzie i ketchupie
"Kalorycznik" o majonezie, musztardzie i ketchupieTVN Meteo Active

7. Niedojadanie

Jeśli chcemy ograniczyć ilość zjadanych kalorii, to po pierwsze róbmy to z głową. Nie możemy z dnia na dzień przestawić się na dietę 1500 kcal z 2000 kcal. Grozi to spowolnieniem metabolizmu i utratą mięśni. Innym efektem ubocznym będą zmęczenie i złe samopoczucie.

Kalorie należy ucinać stopniowo: 100 kcal na tydzień czy dwa, tak, aby dać organizmowi czas na przestawienie się i zaakceptowanie tej sytuacji.

8. Niedostarczanie odpowiedniej ilości mikroskładników

Dieta o obniżonej kaloryczności może powodować niedobory witamin, minerałów i aminokwasów, których nasz organizm potrzebuje. Przed zastosowaniem diety warto zrobić badanie krwi, które wykaże, jakie mamy braki. Lekarz prowadzący powinien przepisać suplementy, które je uzupełnią.

Warto też pokusić się o tzw. bombę witaminową, czyli mikroskładniki w kroplówce. Co się w niej znajduje?

- Witamina C, B, w zależności od tego, co kto potrzebuje, jakie są niedobory - wyjaśniła w programie "Lady Fit" Ewa Ingielewicz, właścicielka Kliniki Witaminowej. I zastrzegła, że przed podaniem mieszanki - jak w przypadku jakiejkolwiek kroplówki - musimy odbyć konsultację lekarską.

To właśnie badający nas lekarz określa, czy są istnieją przesłanki dla podania kroplówki lub ewentualnie - jakie są przeciwwskazania. Wylicza też, jakie powinny być proporcje minerałów i witamin w owej bombie. - To kroplówka, ale tu nie ma żadnego ryzyka - podkreśliła Ingielewicz.

Taka bomba jest wskazana dla maratończyków i innych osób tuż po dużym wysiłku fizycznym. Za pomocą kroplówki uzupełnić można np. brak jednej lub kilku witamin. Albo elektrolitów - przyjmując mieszankę sodu, potasu, magnezu i wapnia.

Przyjmowanie kroplówki nie jest specjalnie nieprzyjemne - najboleśniejszym elementem jest wkłucie igły i umieszczenie wenflonu w żyle. Reszta polega na spędzeniu w wygodnym fotelu od pół godziny do godziny, pozwalając rozlewać się owej bombie po organizmie.

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taką bombę witaminową. Osoby cierpiące na choroby nerek, np. kamicę, w takiej kroplówce nie dostałyby dużej dawki witaminy C.

Bomba witaminowa, czyli kroplówka z brakującymi elementami
Bomba witaminowa, czyli kroplówka z brakującymi elementamiTVN Meteo Acitve

9. Nadużywanie napojów dla sportowców

Zapewniają wiele korzyści podczas intensywnego treningu i mogą poprawiać wyniki sportowe, ale zawierają też dużo cukru i pustych kalorii. W konsekwencji, stosowane w nadmiarze potrafią powodować tycie.

Dlatego najlepiej postawić na domowy izotonik, czyli wodę z cytryną i odrobiną soli.

A o tym jak łączyć ze sobą dietę i trening, żeby zobaczyć efekty opowiada dietetyczka i trener personalny Joanna Brzezińska:

Trenuję, a nie chudnę. Jak dobrać dietę do ćwiczeń?
Trenuję, a nie chudnę. Jak dobrać dietę do ćwiczeń?TVN Meteo Active

Autor: mar/jap / Źródło: bodybuilding.com

Pozostałe wiadomości

IMGW ostrzega przed przymrozkami. Alarmy przed tym pogodowym zagrożeniem obowiązują w 13 województwach. Sprawdź, gdzie temperatura spadnie poniżej zera.

Alarmy IMGW. Ponad połowa kraju objęta ostrzeżeniami

Alarmy IMGW. Ponad połowa kraju objęta ostrzeżeniami

Źródło:
IMGW

Pogoda na dziś. W czwartek 18.04 pojawią się opady deszczu, a w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Termometry pokażą maksymalnie 10 stopni Celsjusza.

Pogoda na dziś - czwartek, 18.04. Wiatr spotęguje odczucie chłodu

Pogoda na dziś - czwartek, 18.04. Wiatr spotęguje odczucie chłodu

Źródło:
tvnmeteo.pl

Po gorącym, wręcz letnim początku kwietnia przeżywamy bolesne ochłodzenie. Jaka będzie druga połowa kwietnia i co pokazuje prognoza pogody na majówkę 2024? Najświeższe wyliczenia modeli meteorologicznych przejrzała nasza synoptyk Arleta Unton-Pyziołek.

Pogoda na majówkę 2024. "Widać światełko w tunelu"

Pogoda na majówkę 2024. "Widać światełko w tunelu"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pogoda na 5 dni. Zimowe akcenty tak szybko nas nie opuszczą. Najbliższe dni przyniosą opady deszczu, a lokalnie nawet deszczu ze śniegiem. W górach pojawi się sam śnieg. Powieje też silniejszy wiatr, który miejscami może rozpędzać się do 50 kilometrów na godzinę.

Pogoda na 5 dni. Napłynie arktyczny chłód. W prognozach deszcz ze śniegiem, możliwe burze

Pogoda na 5 dni. Napłynie arktyczny chłód. W prognozach deszcz ze śniegiem, możliwe burze

Źródło:
tvnmeteo.pl

Największe od 75 lat opady deszczu nawiedziły Zjednoczone Emiraty Arabskie. - Woda na największej ulicy miała ponad metr głębokości, na 11 godzin utknąłem w samochodzie obok setek innych kierowców - powiedział Samir Saleh Din, mieszkaniec Dubaju.

Powodzie w Dubaju. "Chciałem kupić coś do jedzenia, wróciłem do domu dopiero następnego dnia"

Powodzie w Dubaju. "Chciałem kupić coś do jedzenia, wróciłem do domu dopiero następnego dnia"

Aktualizacja:
Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl, PAP

Intensywne opady deszczu sparaliżowały Zjednoczone Emiraty Arabskie. W Dubaju, gdzie doszło do gwałtownej powodzi błyskawicznej, w 12 godzin spadło tyle deszczu, ile zwykle jest notowane przez rok. Czy zasiewanie chmur w ZEA, regularnie stosowane do modyfikacji pogody w tym kraju, mogło przyczynić się do tak katastrofalnej sytuacji?

Powódź błyskawiczna w Dubaju. Pytania o sztuczny deszcz

Powódź błyskawiczna w Dubaju. Pytania o sztuczny deszcz

Źródło:
Bloomberg, CNBC, WIRED, PAP, Reuters, AFP, tvnmeteo.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie nawiedziła potężna ulewa. Ulice w Dubaju zamieniły się w rwące potoki. Dubajska policja uratowała kota, który kurczowo trzymał się łapami klamki zalanego samochodu.

Kot trzymał się klamki auta. Nagranie z zalanego Dubaju

Kot trzymał się klamki auta. Nagranie z zalanego Dubaju

Źródło:
Reuters, tvnmeteo.pl

Na terenie jednej z posiadłości w mieście Wagga Wagga w Australii w wyschniętym potoku znaleziono ponad 500 martwych koni. Władze stanu Nowa Południowa Walia i lokalna policja wszczęły szeroko zakrojone śledztwo - podały lokalne media.

Ponad 500 martwych koni. Znaleziono je w wyschniętym potoku

Ponad 500 martwych koni. Znaleziono je w wyschniętym potoku

Źródło:
ABC, PAP, The Guardian

Alert RCB. W kolejnych regionach Polski będzie zrzucana z samolotów szczepionka dla lisów przeciwko wściekliźnie. Z tego powodu Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert do mieszkańców kilku regionów.

Alert RCB. "W lasach będzie zrzucana szczepionka"

Alert RCB. "W lasach będzie zrzucana szczepionka"

Źródło:
RCB, PAP, tvnmeto.pl

Potężna ulewa w Dubaju doprowadziła do licznych podtopień. Pod wodą znalazło się wiele dróg. - Po przejechaniu kilku kilometrów znaleźliśmy się na głównej drodze i utknęliśmy na wiele godzin - relacjonowała w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 pani Joanna.

"Ponad 16 godzin spędziłam w taksówce, żeby przejechać kilka kilometrów". Relacja Polki z Dubaju

"Ponad 16 godzin spędziłam w taksówce, żeby przejechać kilka kilometrów". Relacja Polki z Dubaju

Źródło:
Kontakt 24, tvnmeteo.pl

Ponad 800 osób zostało ewakuowanych w środę z indonezyjskiej wyspy Ruang w prowincji Celebes. Władze podjęły tę decyzję po tym, jak we wtorek doszło do kilku erupcji wulkanu noszącego taką samą nazwę jak wyspa.

Czerwona chmura popiołu. Ewakuowano setki mieszkańców

Czerwona chmura popiołu. Ewakuowano setki mieszkańców

Źródło:
PAP, Reuters

Chociaż mamy połowę kwietnia, to w polskich lasach pojawiły się już grzyby. I to takie, których występowanie przypada zwykle na początek maja. - Wegetacja rozpoczęła się już trzy-cztery tygodnie wcześniej niż zwykle - przekazał w rozmowie z tvnmeteo.pl Wiesław Kamiński, grzyboznawca. Jakie grzyby można już spotkać?

"Jeszcze nie było takiej sytuacji, żeby sezon wiosennych grzybów zaczął się tak wcześnie"

"Jeszcze nie było takiej sytuacji, żeby sezon wiosennych grzybów zaczął się tak wcześnie"

Źródło:
tvnmeteo.pl

Sytuacja powodziowa w Rosji i Kazachstanie jest bardzo trudna. Poziom wody w rzekach cały czas rośnie. Ewakuowano łączne 200 tysięcy osób. Żywioł zniszczył tysiące domów.

Ewakuowano 200 tysięcy osób. "Natychmiast udajcie się w bezpieczne miejsca"

Ewakuowano 200 tysięcy osób. "Natychmiast udajcie się w bezpieczne miejsca"

Źródło:
Reuters

Ciepły początek kwietnia spowodował, że na tatrzańskich szlakach możemy natknąć się na jedyny jadowity gatunek węża w Polsce, czyli żmiję zygzakowatą. Jad może być niebezpieczny dla dzieci, osób starszych lub uczulonych, dlatego kiedy dojdzie do ukąszenia, zawsze należy zadzwonić po pomoc.

Żmije zygzakowate. "Gdy je zobaczymy, oddalmy się, pozostawiając je w spokoju"

Żmije zygzakowate. "Gdy je zobaczymy, oddalmy się, pozostawiając je w spokoju"

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Po wyjątkowo ciepłym początku kwietnia do Polski powróciła zimowa aura. Śnieg spadł we wtorek rano na północy kraju. Ochłodzenie może trwać nawet do końca kwietnia.

Załamanie pogody. Wróciły opady śniegu

Załamanie pogody. Wróciły opady śniegu

Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt 24, TVN24

W samolot Polskich Linii Lotniczych LOT nad Szczecinem uderzył piorun. Maszyna musiała zawrócić do Warszawy.

Piorun uderzył w samolot LOT

Piorun uderzył w samolot LOT

Źródło:
tvnmeteo.pl

Pożar wybuchł w zoo w Eupatorii w nocy z poniedziałku na wtorek. Ogród zoologiczny położony jest na anektowanym przez Rosję ukraińskim Krymie. Jak podał portal Krym.Realii, tamtejsza filia Radia Swoboda, w wyniku żywiołu zginęło ponad 200 zwierząt.

Pożar w zoo na Krymie. Zginęło ponad 200 zwierząt

Pożar w zoo na Krymie. Zginęło ponad 200 zwierząt

Źródło:
PAP, novinite.com, Krym.Realii

Co najmniej 19 osób zginęło w wyniku gwałtownych powodzi w Omanie. Większość ofiar to dzieci - podał w poniedziałek dziennik "Times of Oman", powołując się dane władz w Maskacie. Ewakuowano ponad tysiąc osób ze szkół.

Kataklizm w Omanie. Nie żyje 19 osób, większość to dzieci

Kataklizm w Omanie. Nie żyje 19 osób, większość to dzieci

Źródło:
PAP, Reuters, "Times of Oman"

Kawałek metalu, który 8 marca spadł na dom Alejandra Otero w Naples na Florydzie, pochodził z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) – potwierdziła w poniedziałek NASA. Obiekt uszkodził dach budynku i przebił się przez jego dwa piętra. 

Kawałek metalu przebił dwa piętra domu. NASA ujawnia, skąd pochodzi kosmiczny śmieć 

Kawałek metalu przebił dwa piętra domu. NASA ujawnia, skąd pochodzi kosmiczny śmieć 

Źródło:
ABC News, TVN24.pl

Ląduje w filiżance wielu z nas każdego dnia, a niektórzy nie wyobrażają sobie bez niej poranka. Badacze z Uniwersytetu w Buffalo, którzy przyjrzeli się przeszłości kawy, ustalili właśnie, że jej najpopularniejszy gatunek zaczął pojawiać się na pierwszych krzewach już ponad pół miliona lat temu.

Naukowcy obliczyli, ile lat ma najpopularniejsza kawa na świecie

Naukowcy obliczyli, ile lat ma najpopularniejsza kawa na świecie

Źródło:
PAP, tvnmeteo.pl

Rozpoczęło się czwarte światowe blaknięcie raf koralowych. Jak potwierdzili badacze z amerykańskiej Narodowej Służby Oceaniczno-Atmosferycznej, doszło do niego w ponad połowie wodnych ekosystemów. Chociaż proces ten do tej pory był odwracalny, naukowcy obawiają się, że tym razem stracimy wiele raf.

Rafy koralowe blakną przez stres cieplny. "Przekroczyliśmy punkt krytyczny"

Rafy koralowe blakną przez stres cieplny. "Przekroczyliśmy punkt krytyczny"

Źródło:
Reuters, NOAA

Nowy gatunek mrówki, nazwany na cześć Lorda Voldemorta, czarnego charakteru z serii "Harry Potter", został odkryty w Australii. Jak tłumaczyli badacze, którzy wpadli na jego ślad, owad ma sporo wspólnego z Mrocznym Panem - ma smukłe i wydłużone ciało, a swoje dnie spędza w ciemnościach.

Oto mrówka Lorda Voldemorta. "Przerażający łowca w ciemności"

Oto mrówka Lorda Voldemorta. "Przerażający łowca w ciemności"

Źródło:
University of Western Australia

Charakterystyczny ślad na powierzchni Plutona przypominający serce najprawdopodobniej powstał w wyniku zderzenia z innym ciałem niebieskim. Doszło do niego, gdy karłowata planeta była jeszcze młoda. Nietypowy sposób kolizji wyjaśnia zarówno kształt, jak i na pozór niemożliwe położenie struktury.

Naukowcy rozwiązali tajemnicę serca na Plutonie

Naukowcy rozwiązali tajemnicę serca na Plutonie

Źródło:
The University of Arizona

Nawałnice nawiedziły w weekend Pakistan. Jak przekazały lokalne władze, gwałtowna aura przyczyniła się do śmierci ponad 40 osób. Ponad połowa z nich zginęła w wyniku rażenia piorunem. W południowo-zachodnich częściach kraju wprowadzono stan wyjątkowy.

W trzy dni w wyniku rażenia piorunem zmarło prawie 30 osób

W trzy dni w wyniku rażenia piorunem zmarło prawie 30 osób

Źródło:
PAP, Times of India

Kazachstan zmaga się z największą od 80 lat powodzią. Żywioł pustoszy ogromne obszary kraju, niesie ze sobą także ryzyko rozprzestrzenienia się niebezpiecznych chorób zakaźnych, między innymi wąglika. Dzieje się tak dlatego, że woda podmywa miejsca, w których składowane były szczątki zabitych i chorych zwierząt - podał w poniedziałek portal spik.kz.

Wody powodziowe podmywają siedliska wąglika

Wody powodziowe podmywają siedliska wąglika

Źródło:
PAP, spik.kz, tass.com, kt.kz

Po gorącym, a miejscami nawet upalnym weekendzie, w Chorwacji nastąpi diametralna zmiana aury. W tym tygodniu miejscami ma pojawić się śnieg, poza tym powieje silny wiatr - donosi w poniedziałek dziennik "Jutarnji list".

W Chorwacji jest upalnie. Lada moment miejscami spadnie śnieg

W Chorwacji jest upalnie. Lada moment miejscami spadnie śnieg

Źródło:
PAP

Ochłodzenie odczujemy zaraz po weekendzie, ale najzimniej będzie nieco później. Czy w najbliższym czasie możemy liczyć na powrót ciepła? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na 16 dni, przygotowaną przez prezentera tvnmeteo.pl Tomasza Wasilewskiego.

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Pogoda na 16 dni: nadciąga zimno, jakiego dawno nie widzieliśmy

Źródło:
tvnmeteo.pl