Informacje
 • Śnieg prószy w wielu miejscach.
  Relacje Reporterów 24

  11-01-2016 11:27 Nadsyłacie zdjęcia na Kontakt 24

  Zima zawitała na północy Polski

  Kontakt 24 / KarolNienartowicz

  Zima zawitała do wielu miast w Polsce. Śnieg prószył w niedzielę i gdzieniegdzie w poniedziałek nadal pada. O nadejściu zimy donoszą Reporterzy 24, którzy wysyłają zdjęcia na skrzynkę Kontaktu 24.

  Śniegiem sypnęło w prawie całej Polsce. W niedzielę i poniedziałek w wielu regionach naszego kraju prószył śnieg. Reporterzy 24 relacjonują nadejście zimy. Biało zrobiło się od Bałtyku przez Bydgoszcz, Toruń, Starachowice i Zamość aż po Tatry.

  Dzieci lepią bałwany

  Ze śniegu chyba najbardziej cieszą się dzieci, które gdy tylko pojawia się biały puch, wybiegają na dwór i lepią bałwany. Dodatnia temperatura nie sprzyja utrzymywaniu się zimowych dzieł, tworzonych przez najmłodszych. "Śnieg w ogródkach niestety już topnieje, więc szybko róbmy bałwany" radzi jeden z Reporterów 24 - dawidbar65 z Lusówka koło Poznania.

  Bajkowa kraina

  W niedzielę na północnym wschodzie Polski oprócz śniegu pojawiła się także szadź, tworząc typowo bajkowy krajobraz. Waldemar Żylanis z Puńska twierdzi, że "Mgła osadzająca szadź zamieniła okolicę w krainę z baśni Królowa Śniegu"

  Jak relacjonuje Jaga_, w Bukowinie Tatrzańskiej biało zrobiło się na początku dnia. "Dzisiaj rano spadł śnieg. Już po około 2 godzinach zrobiło się biało i zimowo, a na drogach utworzyły się koleiny w śniegu".

  Zima jednak nie zawitała do wszystkich miast Polski. "Po powrocie na Śląsk, zobaczyłam szary, mglisty i późnojesienny krajobraz" - dodaje Jaga_.

   

  A jaka pogoda jest u Was? Wysyłajcie zdjęcia i filmy na skrzynkę Kontaktu 24.

   

 • debica
  na poludniu zero sniegu
  ~prze k /2016-01-12 14:03

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...