Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 2°C 4°C -1°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Na Białorusi, po ataku zimy,
  450 miejscowości nie ma prądu

  12-01-2016 13:31 Miejscami spadło 30 cm śniegu

  Białoruś pod śniegiem

  Twitter.com

  Intensywne opady śniegu utrzymują się na Białorusi od nocy z poniedziałku na wtorek. Prądu zostało pozbawionych prawie 450 miejscowości, a władze mówią o „siarczystym piekle” na ulicach Mińska. Odwołano część lotów do stolicy.

  Z powodu opadów 446 miejscowości, głównie małych, zostało pozbawionych prądu. To 2 proc. wszystkich miejscowości w kraju.

  - Krótko: na drogach miasta – siarczyste piekło! – napisała mińska milicja na Twitterze i zaapelowała, by zrezygnować z jazdy własnym samochodem i korzystać z transportu publicznego. Występują jednak znaczne opóźnienia w kursowaniu autobusów, trolejbusów i tramwajów.

  Spadło 30 cm śniegu

  W Mińsku spadło około 30 cm śniegu. Kierowcy informują w sieciach społecznościowych o korkach i wypadkach. Kilka linii lotniczych odwołało loty do Mińska, m.in. z Moskwy i Kijowa.

  Władze miasta zaapelowały do mieszkańców, by zachowywali ostrożność, wychodząc z domu oraz idąc wzdłuż budynków, z powodu możliwych osunięć śniegu i spadających sopli lodu.

  Właśnie obwód miński został najciężej dotknięty śnieżycą. Z obfitym śniegiem zmaga się także obwód witebski na północy. Białoruski Czerwony Krzyż organizuje na drogach punkty ogrzewania dla kierowców. Szlakami komunikacyjnymi przemieszczają się też mobilne punkty pomocy technicznej, a specjalne brygady ewakuują wymagające tego pojazdy i pasażerów w bezpieczne miejsca.

  Pogoda we wtorek

  Na wtorek, kiedy front będzie przechodził z południowo-zachodniej Europy przez środkową Białoruś na północny wschód Rosji, meteorolodzy zapowiadają kolejne intensywne opady śniegu, a miejscami zamiecie i gołoledź. Podobne prognozy zapowiadane są na środę.

 • ojj
  koniec swiata!!
  ~apis /2016-01-12 16:53

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do naszego kraju nadal, prawie bez przerwy od początku stycznia, dociera ciepłe ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się pod wpływ wyżu Ekart II znad Rumunii....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...