Informacje
 • Prognoza pogody na pięć dni:
  wraca silny mróz. Poprószy śnieg

  12-01-2016 16:15 Nad ranem termometry będą wskazywać nawet -18 st. C

  Nadchodzące dni będą mroźne

  Fot.: Robert C/pixabay/ Film: TVN Meteo

  W nadchodzących dniach musimy przygotować się na przelotne opady śniegu i silny spadek temperatury. Nad ranem termometry mogą miejscami pokazać nawet -18 st. C. Najmroźniej ma być w weekend.

  W środę zachmurzenie będzie duże, ale na przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy południowego zachodu i południa kraju. Na północy i wschodzie okresami pojawią się opady śniegu do 1-2 cm, poza tym wystąpią opady śniegu z deszczem marznącym do 1-3 l/mkw., powodującym miejscami gołoledź. W Sudetach opady śniegu wyniosą do 2-5 cm. Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek przestrzega przed trudnymi warunkami na drogach i oblodzeniem! Temperatura maksymalna wyniesie od -1 st. C na północnym-wschodzie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na południu, lokalnie na Podkarpaciu do 5 st. C. Powieje z zachodu słabo i umiarkowanie, na południu okresami dość silnie.

  Czwartek: słaby śnieg w całym kraju

  Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami śniegu do 1-2 cm. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od -5 st. C na Suwalszczyźnie, przez -3 st. C w centrum kraju, do 2 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby i umiarkowany.

  Piątek: silny mróz na Suwalszczyźnie

  Będzie pochmurno z przejaśnieniami i okresowymi opadami śniegu do 4 cm na południowym wschodzie kraju. Tylko na północnym wschodzie będzie pogodnie i bez opadów. Rano temperatura minimalna na Podlasiu wyniesie ok. -14 st. C. W ciągu dnia natomiast temperatura maksymalna wyniesie od -7 st. C na Suwalszczyźnie, przez -4 st. C w centrum kraju, do 0 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje ze wschodu słabo i umiarkowanie.

  Sobota: na ogół pogodnie, ale mroźno

  Na południowym zachodzie i południu kraju będzie pochmurno, okresami z opadami śniegu do 1-2 cm. Poza tym będzie pogodnie. Rano temp. min. na Podlasiu wyniesie ok. -18 st. Natomiast temp. maks. wyniesie od -10 st. C na Suwalszczyźnie, przez -7 st. C w centrum kraju, do -3 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje z północnego wschodu słabo i umiarkowanie.

  Niedziela: mroźno w całym kraju

  Na północnym wschodzie i wschodzie kraju będzie pochmurno z niewielkimi opadami śniegu do 1 cm. Poza tym powinno być pogodnie. Rano na wschodzie temp. min. wyniesie ok. -16 st. W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od -9 st. C na Suwalszczyźnie, przez -8 st. C w centrum kraju, do -5 st. C na zachodzie. Wiatr zachodni i północno-zachodni, słaby.

 • solić tzn. masakrować
  solić tzn. niszczyć infrastrukturę drogową , zieleń przyuliczną , wszystko co dobre żeby można było jeździć jak latem. Jest zima to się ostrożnie jeździ. W Skandynawii nikt nie soli dróg i jakoś sobie dobrze z tym dają radę.
  ~nik /2016-01-13 08:32
 • Zima
  Taaak, na pewno, rząd ma wpływ na pogodę ;)
  Aż śmiech bierze jak to czytam.
  ~taaak /2016-01-12 22:14
 • No kogo wina?
  Zapewne wina Tuska i Peło
  ~gorges /2016-01-12 19:49
 • zimno
  No wladcy naszych ulic do roboty solic solis zapobiegac nie czekac na efekty
  ~koiu /2016-01-12 18:39
 • Kogo wina?
  Zapewne wina szydlo.
  Bl0to /2016-01-12 17:50

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wiosenna pogoda będzie trwać prawie przez cały tydzień....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby front atmosferyczny przesunie się nad południowe i połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pogoda w Polsce jest przedwiosenna. Ptaki śpiewają jak w marcu, a nad rzeką Rawk...