Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: śnieg, a poza nim opady zamieniające się w gołoledź

  13-01-2016 06:29 Termometry wskażą do 5 st. C

  Spadnie śnieg

  Zdj.: unsplash.com/Annie Spratt, film: TVN Meteo

  Środa będzie pochmurna w całej Polsce. Miejscami pojawią się opady śniegu i śniegu z marznącym deszczem, powodującym gołoledź. Temperatura wyniesie od -1 st. C do 5 st. C.

  To będzie kolejny pochmurny dzień. Na północy i wschodzie kraju pojawią się okresami opady śniegu do 1-2 cm, poza tym będzie padać śnieg z marznącym deszczem do 1-3 l/mkw, powodującym miejscami gołoledź. W Sudetach opady śniegu wyniosą  do 5 cm. Na drogach wystąpią trudne warunki.

  W najcieplejszym momencie dnia termometry pokażą od -1 st. C na północnym-wschodzie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 4 st. C na południu. Lokalnie na Podkarpaciu temperatura wzrośnie do 5 st. C. Powieje z zachodu słabo i umiarkowanie, na południu okresami dość silnie.

   

  Pod wpływem frontu

  Polska znajduje się pod wpływem niżu znad północno-zachodniej Rosji, w strefie wolno przemieszczającego się frontu atmosferycznego. Kraj pozostaje w masie powietrza polarnego, które od północy będzie wypierane przez zimne masy powietrza arktycznego. mieszkańcom południowego-zachodu będzie towarzyszyć uczucie chłodu, pozostałej części kraju zimna. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne.

   

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno, okresami śnieg, po południu niewykluczony śnieg z deszczem do 1-2 l/mkw. Temp. maks. 2 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa 987 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  Zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu do 1-2 cm. Trudne warunki na drogach, oblodzenie! Temp. maks. 0 st. C Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe w Gdańsku 999 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Pochmurno, okresami śnieg i śnieg z deszczem. Temp. maks. 2 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 988hPa, spada.

  WROCŁAW

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami śnieg z deszczem. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 986 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Pochmurno z przejaśnieniami, okresami śnieg z deszczem. Temp. maks. 4 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 977 hPa, waha się.

 • zima
  jest bardzo śluzgo i biało na drodze i uwazajćie na drochag samochodowych jutro nadawają opady śniegu i mróż'
  ~znajoma /2016-01-19 18:09
 • zima
  Zenek wstan do roboty wstan zasypie cie,oczywiscie drogowcy zaskoczeni no i dozorcy.
  ~misiu /2016-01-13 08:15

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...