Informacje
 • "Mrożone gacie" to najnowsza zimowa moda

  28-01-2016 13:13 Szalony pomysł rodem z USA

  "Mrożone gacie" stały się nowym trendem

  Twitter / ‏@MikeLoBurgio, ‏@taniansuarez

  Dla najnowszego zimowego trendu odpowiednie byłoby powiedzenie: "jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma". Grupa kreatywnych Amerykanów postanowiła wykorzystać panujące mrozy, by stworzyć swojego rodzaju niezwykłe "rzeźby".

  Choć w Polsce panuje odwilż, w wielu miejscach na świecie zima trwa w najlepsze. Sypiący śnieg i temperatura znacznie poniżej zera, nie są jednak w stanie wpłynąć na nastrój i poczucie humoru niektórych osób.

  Potężne śnieżyce spowodowały ostatnio chaos w kilku miejscach na świecie, w tym na wschodzie Stanów Zjednoczonych i w subtropikalnej Azji.

  Niewidzialni ludzie

  Niektórzy postanowili więc wykorzystać mroźne warunki bardzo twórczo. Media społecznościowe zalała fala zdjęć, przedstawiających stojące na śniegu spodnie, które wyglądają, jakby byli w nie ubrani niewidzialni ludzie. Ale nic bardziej mylnego, świata nie opanowała niewidzialna populacja. Spodnie są jedynie zamrożone.

  Wszystko zaczęło się w Minneapolis

  Moda na "mrożone gacie" (ang. frozen pants) rozpoczęła się w Minneapolis na północy Stanów Zjednoczonych. Jeden z mieszkańców miasta w stanie Minnesota, Tom Grotting, zapewnia sąsiadom mroźną rozrywkę od lat. Głównie chce rozweselić jedną ze swoich sąsiadek, która nie przepada za zimą.

  - To jedyna zabawna rzecz przy tej pogodzie. Zawsze wiem, że te spodnie tam będą - mówi sąsiadka Grottinga, Diane.

  Widok "niewidzialnych ludzi" bawi wiele osób, ale nie wszyscy są fanami tego trendu. Grotting twierdzi, że "dzieci tego nie znoszą".

  A jak stworzyć rzeźbę ze spodni? Zdaniem Grottinga, aby spodnie stały prosto, najpierw trzeba namoczyć je w wiadrze z wodą, a następnie wywiesić na zewnątrz na mrozie. Nie jest to jednak koniec, bo żeby spodnie prezentowały się dobrze, przed ich całkowitym zamarznięciem trzeba najpierw użyć zdolności rzeźbiarskich.

  Nowa moda ma coraz więcej zwolenników, bo trudno nie uśmiechnąć się, na widok "mrożonych gaci". Jeśli macie ochotę spróbować tej sztuki i podzielić się z nami efektem, przysyłajcie zdjęcia na Kontakt 24.

 • mrozone gacie
  Nasza rzeźbiarka - Magdalena Abakanowicz, tworzyła takie gacie już bardzo dawno temu i warto o tym pamiętać, gdy się ogląda te amerykańskie ;)
  ~EMS21 /2016-01-28 16:44

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...