Informacje
 • Możemy zapomnieć o ciepłych nocach.
  Przymrozki nie odpuszczą

  17-02-2016 19:49 Wszystko przez skandynawskie niże

  Przygruntowe przymrozki nas nie opuszczą

  PAP/EPA

  Jeśli liczyliście na ciepłe noce, to możecie się rozczarować. W nadchodzącym tygodniu będziemy mieli do czynienia przymrozkami. Jednak nie wszędzie będzie na minusie.

  Tej nocy najniższą temperaturę zanotowano w Suwałkach, -8 st. C. Zresztą na przeważającym obszarze kraju wartość minimalna utrzymywała się poniżej zera. Wyjątkiem był południowy-wschód, gdzie termometry pokazywały 1-2 st. C.

  Mroźne prognozy

  W nadchodzących siedmiu dniach, z wyjątkiem poniedziałku, również trzeba przygotować się na przymrozki, ale nie wszędzie. W nocy temperatura spadnie poniżej zera na północnym-wschodzie.

  - Będzie to związane z niżami skandynawskimi, które ściągną znad morza norweskiego chłodniejsze powietrze polarno-morskie - wyjaśnia Wojciech Raczyński, synoptyk TVN Meteo.

  I tak najbliższej nocy na północnym-wschodzie zobaczymy na termometrach -2 st. C, w piątek i sobotę rano -1 st. C, w niedzielę -2 st. C na Suwalszczyźnie. Poniedziałek w świetle dzisiejszych prognoz zapowiada się bez przymrozków, ale już we wtorek i środę termometry pokażą -1 st. C w Suwałkach.

  ... ale nie wszędzie

  Na przymrozki nie ma co z kolei liczyć na południu.  - Tam napływa cieplejsze powietrze z południowego zachodu - wyjaśnia synoptyk. Temperatura nawet w nocy powinna być dodatnia. Tym samym Polska zostanie podzielona na chłodną północ i cieplejsze południe.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski kolejny raz tego lata dotrze fala gorącego powietrza z Afryki....

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby z zachodu na wschód Polski będzie się przemieszczała zato...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...