Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 10°C 13°C 7°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Do Polski wróciła zima.
  W wielu miejscach sypnął śnieg

  25-04-2016 16:57 Zdjęcia otrzymujemy na Kontakt 24

  Śnieży w całej Polsce

  Fot.: Kontakt 24/krad, Martyna, film: Kontakt 24/grześ

  W poniedziałek lokalnie poprószyło w wielu regionach Polski. Na skrzynkę Kontaktu 24 otrzymujemy coraz więcej zdjęć z różnych regionów kraju. W nadchodzących dniach spodziewamy się jednak deszczu.

  Od rana w południowej części Polski sypie śnieg. Okazuje się, że lokalnie poprószyło w wielu regionach, nie tylko na południu. Synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek zawiadomiła, że pojedyncze płatki śniegu podczas deszczu spadły także w Warszawie - na Woli i na Pradze. Poinformowała, że w poniedziałek do godziny 16 opady śniegu zanotowano m.in. w Bielu Białej, Zakopanem, Zgorzelcu, a także w okolicy Trójmiasta. W Płocku między godziną 13 a 14 również dosypało białego puchu.

  Po godzinie 16 śnieg prószy nadal w Bieszczadach oraz lokalnie na Podkarpaciu.

  Synoptyk zaznacza, że wraz z biegiem godzin opad śniegu będzie się zamieniał w deszcz ze śniegiem i deszcz.

  Wasze zdjęcia

  Na skrzynkę Kontaktu 24 otrzymujemy coraz więcej zdjęć z różnych regionów kraju. Reporter 24 grześ przesłał film, na którym widać jak śnieg pada w miejscowości Kalety na północ od Katowic w woj. śląskim oraz w Złotoryi w woj. dolnośląskim. Seba34 uwiecznił opad białego puchu w Oporowie koło Wronek w woj. wielkopolskim. Poprószyło także w północnej Polsce, m.in. w Grzebieńcu koło Kartuz w woj. pomorskim oraz w Sławnie w woj. zachodnio-pomorskim.

  "Padający śnieg, gdy świeci słońce. Dodatkowo termometr notuje 14 stopni w słońcu. Co się dzisiaj jeszcze wydarzy?" - pisze Reporter 24 MrMocny ze Sławna.

  Czekamy na więcej zdjęć zimowej pogody w kwietniu. Podziel się swoimi zdjęciami i filmami i wyślij je na Kontakt 24.

  Kulminacja śnieżnej aury

  Śnieg w Polsce zaczął sypać już w niedzielę. Tego dnia poprószyło w Karkonoszach i Sudetach. Spadł za sprawą niskiej temperatury powietrza i wysokiej wilgotności.

  W nocy z poniedziałku na wtorek lokalnie deszcz ze śniegiem może spaść na wschodzie, Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Opady utrzymają się także we wtorek, jednak ich natężenie będzie mniejsze niż w poniedziałek. Ponadto miejscami na Śląsku, w Wielkopolsce i Pomorzu mogą pojawić się burze. Od środy w wielu regionach będzie przelotnie padał deszcz. Niewykluczone, że lokalnie zagrzmi.

  Europa w śniegu

  Pod białą warstwą znalazło się wiele krajów w Europie. W Skandynawii prószy i będzie śnieży jeszcze we wtorek. Niemców, Czechów i Słowaków także zasypał śnieg. Również na Bałkanach wysoko w górach notuje się pokrywę białego puchu.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...