Informacje
 • Dwa dni bez mycia. Czym to skutkuje?

  08-11-2016 12:12 Zastanawialiście się?
  Dwa dni bez mycia. Czym to skutkuje?

  Powinniśmy kąpać się codziennie

  Shutterstock

  Mycie się jest codziennym rytuałem niemal każdego człowieka. Nie powinniśmy sobie pozwolić nawet na jeden dzień bez prysznica czy kąpieli. Czym to skutkuje?

  TVN METEO ACTIVE TO NAJBARDZIEJ WIARYGODNE INFORMACJE O ZDROWYM STYLU ŻYCIA! JAK OGLĄDAĆ TVN METEO ACTIVE?

  SPRAWDŹ NUMERY KANAŁÓW

  Ludzie zawsze mają na skórze około tysiąca rodzajów bakterii oraz 40 rodzajów grzybów. W większości są do drobnoustroje korzystnie wpływające na nasze zdrowie. Między innymi zwalczają bakterie szkodliwe dla naszego zdrowia. Jednak do tego – potrzebują mydła. Jeśli pominie się prysznic, stajemy się brudni, mimo że się nie pocimy. Dotykanie przedmiotów w ciągu dnia powoduje, że złe bakterie dostają się na naszą skórę. Jeśli nie bierze się prysznica, mogą one dostać się do oczu, nosa i ust i wywołać chorobę.

  Bakterie są ponadto przyczyną nieprzyjemnego zapachu ciała. W rzeczywistości gazy, które wydzielają bakterie dają około 30 różnych nieprzyjemnych zapachów z jednego organizmu.

  Ładna cera

  Zdrowa skóra to inaczej czysta skóra. Prysznic pomaga utrzymać ładną cerę bez skaz i zapobiega łojotokom i tworzeniu się pryszczy.

  Jeśli nie masz wyboru i musisz pominąć prysznic lub kąpiel jednego dnia przynajmniej powinno się zmienić ubranie. Dermatolodzy zalecają również, żeby w miarę możliwości przemyć chociaż pachy, pachwiny i twarz. Obszary te szczególnie przyciągają bakterie.

  Infekcje

  Trzymanie wilgotnego, nasączonego słonym potem ubrania blisko skóry przez dłuższy czas prowadzi do podrażnień a nawet ryzyka otarcia lub uszkodzenia naskórka. Może to zwiększyć ryzyko infekcji bakteryjnych i grzybiczych, takich jak bakterie gronkowca lub grzyby, które powodują nieprzyjemne dolegliwości.

  Długie szorowanie

  Fani naprawdę długich kąpieli będą rozczarowani, ponieważ zbyt długi prysznic pozbawia naszej skóry naturalnych olejków, przez co robi się sucha i łuszcząca.

  O skutkach nadużywania kosmetyków podczas kąpieli w Dzień Dobry TVN opowiadał internista Paweł Grzesiowski:

 • Co za bzdura
  Nadmiar chemii niszczy naturalną ochronę skóry. Powtarzają to regularnie dermatolodzy. W innym programie tvn-u dermatolog twierdził, że powinniśmy raz na jakiś czas brać prysznic samą wodą. Co pseudospecjalista to ma swoją teorię... Bardziej wierzę specjaliście od skóry niż jakiemuś pospolitemu interniście w filmiku powyżej.
  ~Peter /2016-11-09 18:57
 • :)
  przesada, nie zastanawialiscie sie czemu dzieci w tzw " ptologiach" wiecznie biegaja i nie choruja? tam sie nie myja codziennie i funkcjonuja, poza tym wit B to witamina brudu ;) oczywiscie wszystko z umiarem :) nikomu nic sie nie stanie jak jeden dzien oposci mycie.. ;)
  ~ulala /2016-11-09 14:45
 • większej bzdury nie czytałam
  Dermatolodzy odradzają codzienne mycie bo to zabija naturalna florę bakteryjną
  ~asia /2016-11-09 13:18
 • qqq
  od smrodu jeszcze nikt nie umarł a od zimna całe armie wygineły
  ~qqq /2016-11-09 12:45
 • częste mycie, skraca życie
  Zgadzam się - częste mycie, skraca życie
  ~Ole24 /2016-11-09 10:51

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...