Informacje
 • Deszcz, silniejszy wiatr,
  ale też duże ocieplenie

  14-11-2016 16:01 Prognoza pogody na najbliższe dni

  Zrobi się cieplej, ale i deszczowo

  Fot.: Shutterstock, film: TVN24

  Niebawem pożegnamy się z mroźną aurą. Z dnia na dzień będzie się robić coraz cieplej. Wzrostowi temperatury będą towarzyszyć opady i chwilami silniejszy wiatr.

  We wtorek najładniej będzie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu. W tych regionach niebo się rozpogodzi. W pozostałych miejscach poprószy śnieg lub spadnie deszcz ze śniegiem, a na zachodzie możliwy jest deszcz. Na drogach i chodnikach może być ślisko, ponieważ po nocnych przymrozkach mokre podłoże zamarznie, tworząc gołoledź.

  W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku. Chwilami silniej powieje - w porywach do 45-60 km/h.

  Deszczowa środa

  W środę pogoda nie dopisze w całym kraju. Wszędzie może popadać deszcz - na wschodzie ze śniegiem. Tam też będzie najchłodniej, bo tylko 2 st. C. Na zachodzie ociepli się, ponieważ na Dolnym Śląsku temperatura dojdzie do 9 st. C.

  Do 10 st. C w czwartek

  Deszczowo zapowiada się również czwartek. Popadać może w całym kraju. Wszędzie zrobi się cieplej w porównaniu do poprzednich dni. Termometry maksymalnie wskażą od 5 st. C na Rzeszowszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Chwilami musimy się liczyć z silniejszymi porywami wiatru - do 45-60 km/h.

  Wietrzny piątek

  W piątek rozpogodzi się na Podkarpaciu. Poza tym wszędzie może pokropić. W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 7 st. C na Suwalszczyźnie do 11 st. C na Dolnym Śląsku. Odczucie temperatury chwilami może obniżyć silniejszy wiatr - w porywach do 45-60 km/h.

  Sobota ciepła, ale deszczowa

  Również w sobotę Podkarpacie będzie jedynym słonecznym regionem. W pozostałych rejonach przelotnie popada deszcz. Na Dolnym Śląsku będzie stosunkowo ciepło - do 12 st. C. Najniższą temperaturę zanotujemy na Suwalszczyźnie (7 st. C).

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

"Czy śnieg naprawdę jest taki ważny w czasie Świąt?" - skomentował ktoś prognozę...