Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 0°C 4°C -4°C Przejściowe zachmurzenie
zwiń
Informacje
 • Ziemia znów zatrzęsła się w Nowej Zelandii

  14-11-2016 12:20 Kolejne wstrząsy o magnitudzie 6,2

  Kolejne wstrząsy w Nowej Zelandii

  AP

  Kilka godzin po trzęsieniu ziemi w Nowej Zelandii odnotowano kolejne wstrząsy o sile 6,2. Wstrząsy były odczuwalne także w stolicy kraju - Wellington.

  Nowy wstrząs sejsmiczny nawiedził w poniedziałek o godz.13.45 czasu lokalnego (1.45 naszego czasu) Nową Zelandię - poinformowała amerykańska Służba Geofizyczna (USGS). Nie ma na razie informacji o kolejnych ofiarach lub zniszczeniach.

  Wstrząs zarejestrowano na głębokości 10 km, w odległości ok. 120 km na północny wschód od Christchurch, na Południowej Wyspie Nowej Zelandii.

  Dwie ofiary śmiertelne

  W trzęsieniu ziemi o sile 7,8 st., które w niedzielę nawiedziło środkową część Nowej Zelandii zginęły co najmniej dwie osoby. - Nie wiemy co było przyczyną ich śmierci - powiedział John Key, premier Nowej Zelandii. Wstrząsy wywołały fale tsunami. Władzę wciąż ostrzegają przed podtopieniami, szczególnie na północnym wschodzie Wyspy Południowej. - W całym kraju obszar objęty ostrzeżeniem przed tsunami został  zredukowany do okolic wybrzeża, ale nadal apelujemy o ostrożność - mówił premier. Wstrząsy były odczuwalne także w stolicy kraju Wellington. Z okien powypadały tam szyby, w wielu budynkach popękały ściany.

  - Nowozelandczycy zachowali się dokładnie tak, jak w tym przypadku powinni. Nie przemieszczali się w stronę plaży, wzięli na poważnie nasze wskazówki i ostrzeżenia - mówił premier Nowej Zelandii.

  Zobacz nagrania z miejsc dotkniętych trzęsieniem ziemi

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Na mapach pogody na razie nie widać mroźnej, zimowej aury. Do Polski właśnie nap...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby nad zachodnie rejony Polski nasunie się zatoka niżowa z f...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Jak wygląda obecnie pogoda na święta? Około 18 grudnia nad Atlantykiem uformować...