Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 5°C 10°C 2°C Pochmurno
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: w dużej części kraju poprószy śnieg

  15-11-2016 06:48 Gdzieniegdzie pozostanie pogodnie

  Spodziewamy się opadow śniegu

  Siri Spjelkavik (CC BY-SA 2.0)

  Do Polski wędruje ciepły front atmosferyczny, który przyniesie zmiany w pogodzie. Najpierw będą to jednak opady śniegu i deszczu. Termometry wskażą od 1 do 5 st. C.

  We wtorek pogodnie na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie, Mazowszu i Podlasiu. W pozostałych regionach zachmurzy się i musimy się liczyć z opadami. Od zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie front atmosferyczny. W związku z tym na zachodzie zrobi się deszczowo, a w pasie od Pomorza, przez centrum kraju, po Małopolskę spodziewamy się opadów śniegu i śniegu z deszczem.

  Na drogach i na chodnikach zrobi się bardzo ślisko. Szczególnie rano, kiedy temperatura będzie ujemna. Wystąpi gołoledź. Sprawdź warunki drogowe.

  W najcieplejszym momencie dnia odnotujemy od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 5 st. C na Dolnym Śląsku.

  Ciśnienie będzie spadać. Południowo-zachodni wiatr chwilami przybierze na sile i w porywach osiągnie prędkość dochodzącą do 45-60 km/h.

  Chłodno i wietrznie

  Najwięcej wilgoci w powietrzu będzie na północnych i zachodnich krańcach Polski (powyżej 90 proc.). Tymczasem najniższą wilgotność odnotujemy na południowym wschodzie i wschodzie (poniżej 70 proc.). Tam pogoda nie wpłynie na nasze samopoczucie. W pozostałych regionach biomet stanie się niekorzystny.

  W całym kraju będzie chłodno i wietrznie.

  Prognoza dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 45 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 1012 hPa i spada.

  POZNAŃ

  Wzrost zachmurzenia aż do wystąpienia opadów deszczu ze śniegiem. Ślisko. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 1012 hPa i spada.

  GDAŃSK

  Wzrost zachmurzenia aż do wystąpienia opadów deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Ślisko. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 1020 hPa i spada.

  WROCŁAW

  Wzrost zachmurzenia aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura maksymalna: 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach 45-60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 1010 hPa i spada.

  KRAKÓW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna: 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 35 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie po południu 1002 hPa i spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...