Informacje

 • Marznące opady i gołoledź. Niebezpiecznie na drogach i chodnikach

  02-02-2017 17:23

  IMGW wydał ostrzeżenia

  Marznące opady spowodują gołoledź

  Shutterstock

  W godzinach nocnych pogoda miejscami zrobi się niebezpieczna. Marznące opady wywołają gołoledź. IMGW ostrzega.

  OGLĄDAJ TVN METEO NA ŻYWO W INTERNECIE

  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Są ważne w województwach na południu kraju.

  Alerty wydano w:

  - woj. świętokrzyskim (od czwartku od godz. 22 do piątku do godz. 7). Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Opady marznącego deszczu wystąpią na południu województwa.

  - woj. dolnośląskim (od czwartku godz. 16 do piątku godz. 6). Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać będzie się z południowego zachodu na północny wschód.

  - woj. opolskim (od czwartku godz. 18 do piątku godz. 8). Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać będzie się z południowego-zachodu na północny-wschód.

  - woj. śląskim, małopolskim i podkarpackim (od czwartku godz. 20 do piątku godz. 7). Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki, powodujących gołoledź.

  Ostrzeżenie pogodowe pierwszego stopnia informuje o wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się w zasięgu wyżu Wiktor znad północnej Ukrainy....