Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -5°C -4°C -8°C Pochmurno
zwiń

Informacje

 • Tragiczna historia żółwia-skarbonki

  21-03-2017 12:56

  Połknął pięć kilogramów monet

  W Tajlandii ludzie wrzucali monety do sadzawki, w której mieszkał żółw zielony. Gad traktował je jako jedzenie i w rezultacie w jego żołądku znalazło się ich blisko tysiąc. Nie przeżył zabiegu usunięcia żelastwa.

  We wtorek zmarł 25-letni tajlandzki żółw zielony. Żółw nigdy nie odzyskał przytomności po przeprowadzonym na początku marca zabiegu usuwania z jego żołądka blisko tysiąca monet. Jak znalazły się w ciele zwierzęcia? Odwiedzający sadzawkę, w której mieszkał żółw, często wrzucali do niej monety "na szczęście". Żółw połykał pieniądze myląc je z jedzeniem. Nazywano go Omsin, co w języku tajlandzki oznacza skarbonkę.

  Podczas siedmiogodzinnej operacji z jego ciała usunięto dokładnie 915 monet o łącznej wadze równiej pięciu kilogramów.

  - To samica, która ważyła około 60 kilogramów. W związku z tym monety stanowiły prawie 10 procent całej masy ciała - powiedziała Nantarika Chansue z wydziału weterynarii Chulalongkorn University w Tajlandii.

  Zakażenie krwi

  Podczas gdy zwierzę dochodziło do siebie po operacji, w niedzielę jego stan się pogorszył. Przebywało w ośrodku w Chonburi, na wschód od Bangkoku, stolicy Tajlandii. W poniedziałek przeprowadzono dodatkową operację, po której żółwica zapadła w śpiączkę.

  Przyczyną śmierci było zakażenie krwi, czyli posocznica. Usunięcie monet spowodowało zduszenie jelit, które zablokowały przepływ krwi. Pozbycie się monet nie wystarczyło. Brudne pieniądze spowodowały zakażenie krwi.

  Roślinożerne

  Żółw zielony to gatunek gada z rodziny żółwi morskich. Żywi się przede wszystkim trawą morską i glonami. Występuje we wszystkich ciepłych morzach i oceanach strefy równikowej. Osobliwym odkryciem było odnalezienie tych żółwi zimujących w stanie odrętwienia na dnie Zatoki Kalifornijskiej na głębokości 10-15 metrów przez kilka miesięcy.

 • geniusz
  no mądry to nie był
  ~pepe /2017-03-21 15:30
 • Biedne zwierze
  Biedne zwierzę przez ludzką głupotę
  ~jpb /2017-03-21 14:55
 • Ana
  Glupota ludzka nie zna granic.
  alicja_drekc /2017-03-21 14:12

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Nowy tydzień zacznie się solidnym mrozem, ale później czeka nas duży skok temper...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...