Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 21°C 19°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Grad wielkości piłek niszczył samochody

  27-03-2017 17:48 Zjawisko towarzyszyło burzy

  W niedzielę przez południe Stanów Zjednoczonych przeszły burze. W regionach zniszczonych przez tornado pojawiał się niszczycielski grad i ulewne opady deszczu.

  W ostatnim czasie w południowej części USA panowały trudne warunki pogodowe. Przez stan Arkansas przeszło nawet tornado, które zniszczyło kilka budynków. Pisaliśmy o tym tutaj.

  Burze na Wielkich Równinach

  W niedzielę przez amerykański region Southern Plains, znajdujący się na południu Wielkich Równin, przeszedł system burz. W niektórych częściach Teksasu i Oklahomy bardzo silnie wiało i pojawiały się ulewne opady deszczu oraz grad.

  Burzowa pogoda wystąpiła w USA w czasie, gdy mieszkańcy Głębokiego Południa porządkowali zniszczone obszary i usuwali połamane gałęzie po przejściu tornada.

  Lej kondensacyjny i ogromny grad

  W miejscowości Ada w Oklahomie, znajdującej się około 110 km od miasta Oklahoma city, utworzył się lej kondensacyjny, któremu towarzyszyły intensywne opady.

  Policja w Denton w Teksasie podała, że w tym regionie spadł grad wielkości piłek do softballa, mający średnicę 10 cm. Ogromne kule lodu spadając na ziemię, powodowały duże zniszczenia. Między innymi wgniatały karoserię i rozbijały szyby w samochodach.

  Amerykańska agencja meteorologiczna National Weather Service wydała w niedzielę wiele komunikatów, w których ostrzegała przed burzami i towarzyszącymi im zjawiskami.

 • Niedługo pojawią się w Polsce
  jako bezwypadkowe i nieuszkodzone made in usa
  Nie jest dobrze /2017-03-27 18:07

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Przez kilka dni temperatura nie wszędzie zdoła przekroczyć chociażby 20 stopni. ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...