Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 1°C 8°C 0°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Kolejne dni mokre i wietrzne. Miejscami tylko 7 stopni

  03-04-2017 18:00 Prognoza pogody na najbliższe dni

  Przydadzą nam się parasole

  Fot.: Shutterstock, film: TVN24

  Najbliższy tydzień w wielu regionach upłynie pod znakiem opadów i nieco niższej niż ostatnio temperatury. Ta w drugiej połowie tygodnia wyniesie od 7 do 12 stopni. Miejscami, zwłaszcza we wtorek i środę, mogą też pojawiać się burze.

  Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia związanego z wyżami znajdującymi się nad Rosją i Atlantykiem. Jedynie krańce południowe kraju zostaną w zasięgu oddziaływania frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Włoch. Polska pozostanie w umiarkowanie ciepłej masie powietrza polarnego.

  Miejscami burze

  Wtorek w większości regionów będzie pogodny. Tylko na południu kraju utworzy się więcej chmur, z których miejscami pokropi (do 5 litrów na metr kwadratowy). W Małopolsce mogą pojawiać się burze z opadami do 15 l/mkw. Temperatura wyniesie od 14 st. C na Wybrzeżu, przez 18 st. C w centrum kraju, do 19 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr powieje ze wschodu i północnego wschodu. Będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny.

  W środę w całym kraju będzie pochmurno z przejaśnieniami. Okresami spodziewamy się opadów deszczu (do 5-15 l/mkw.), a na wschodzie, południu i w centrum kraju - burz. Termometry wskażą od 12 st. C na Pomorzu, przez 16 st. C w centrum kraju, do 18 st. C na południowym wschodzie. Wiatr powieje z kierunków zachodnich, będzie słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy - dość silny (w porywach do 60 kilometrów na godzinę).

  Opady i do 12 stopni

  Czwartek w większości Polski ma być pochmurny z niewielkimi opadami deszczu (do 2 l/mkw.). Pogodnie będzie jedynie na północnym zachodzie. Zrobi się też znacznie chłodniej. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. C na Podlasiu i Mazowszu, 10 st. C w centrum kraju do 12 st. C na Pomorzu. Słaby i umiarkowany, a okresami dość silny, wiatr powieje z północnego zachodu.

  Piątek na ogół także upłynie pod znakiem opadów. We wszystkich regionach spodziewamy się dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami, jednak w wielu miejscach spadnie deszcz (do 3 l/mkw.). Termometry wskażą od 7 st. C na Podlasiu, przez 8 st. C w centrum kraju, do 11 st. C na południowym zachodzie. Zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, na Wybrzeżu w porywach do 70 km/h.

  W sobotę także się zachmurzy, jednak możemy liczyć na przejaśnienia. W niemal całym kraju spodziewamy się też opadów. Deszcz nie pojawi się jedynie jedynie na zachodzie. Temperatura w weekend będzie znacznie niższa niż ostatnio. Termometry wskażą od 9 st. C na Podlasiu, 11 st. C w centrum kraju do 12 st. C na Pomorzu i Podkarpaciu. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, na północy w porywach do 60 km/h.

 • Do Lech
  To tylko chwilowe ochłodzenie, do końca tygodnia a kwiecień się dopiero zaczął jeszcze będą temperatury 20'C. Deszcze też będą właśnie w najbliższych dniach. Będą dłuższe okresy ciepłych dni.
  ~Nick /2017-04-05 16:07
 • Jesienna prognoza pogody
  Tak dlugo czeka sie na wiosne,a tu prognoza jak na listopad.Czy doczekamy sie jeszcze w kwietniu temperatur powyzej 20 st.C? Wedlug mojej wiedzy,w dalszych dniach czy tygodniach ma byc jeszcze zimniej z krotkimi epizodami ciepla.Szkoda przyrody,bo deszczu tez jak na lekarstwo.
  ~Lech /2017-04-03 19:22

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski z dużą prędkością wtargnie atlantyckie powietrze. Po kilku słonecznych...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Wiltrud znad Morza Norweskiego i związanego z nim fro...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...