Informacje

 • Burze z gradem zagrażają części kraju

  16-05-2017 11:08

  IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne

  We wtorek i w kolejnych dniach spodziewane są burze

  Foto: Bobby Ketchum/ flickr; film: TVN24

  Nad Polską znajduje się front atmosferyczny przynoszący burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla trzech województw.

  W związku z przemieszczającym się nad Polską frontem atmosferycznym w kilku regionach zagrzmiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem.

  Śledź aktualną sytuację pogodową.

  Gdzie obowiązują ostrzeżenia?

  WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE

  Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Prognozuje się wystąpienie burz z intensywnymi opadami. Może spaść od 15 do 25 l/mkw. deszczu. Lokalnie możliwe jest, że spadnie grad. W trakcie nawałnic porywy wiatru mogą dochodzić do 65 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 18.

  WOJEWÓDZTWO MAŁOPOLSKIE

  Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Prognozowane są burze z intensywnymi opadami, lokalnie także gradu. Może spaść od 15 do 25 l/mkw. deszczu. W trakcie nawałnicy prędkość wiatru może dochodzić do 65 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 19.

  WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE

  Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Spodziewane są burze z intensywnymi opadami deszczu, lokalnie również z gradem. Może spaść nawet 15 do 25 l/mkw. deszczu. W trakcie nawałnicy wiatr może osiągać prędkość nawet do 65 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 19.

  Co oznacza alert pierwszego stopnia?

  Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

  Zobacz także szczegółową prognozę pogody na wtorek:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

Polska leży w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. ...