Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -4°C 0°C -10°C Pochmurno
zwiń

Informacje

 • Idzie fala gorącego powietrza

  16-05-2017 17:27

  Kiedy i gdzie się jej spodziewać

  Fala gorącego powietrza dotrze do Polski

  Synoptycy zapowiadają prawie 30 stopni przez kilka dni.

  Gorące powietrze, które już wkrótce napłynie do Polski z Afryki, teraz jest w Portugalii i Hiszpanii. We wtorek były tam aż 33 stopnie.

  Kulminacja od czwartku

  Fala gorącego powietrza (temperatura powyżej 25 st. C) w czwartek obejmie zachód i południe kraju. Najcieplej, 27 stopni, będzie we Wrocławiu i Zielonej Górze. 26 stopni będzie w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim, a 25 w Szczecinie i Krakowie. Tej wartości temperatura jeszcze nie przekroczy w Warszawie, Gdańsku oraz na wschodzie kraju.

  Gorący piątek

  Tego dnia afrykańskie powietrze da się odczuć prawie w całej Polsce. Najgoręcej, aż 28 stopni, będzie na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. 27 stopni ma być nad morzem, a 25 w Warszawie. Nieco poniżej 25 stopni będzie tylko na Mazurach.

  Sobota jak lipcu

  Na ten dzień meteorolodzy prawie wszędzie przewidują ponad 25 stopni. Najcieplej, 27 st. C, będzie w Małopolsce i na Podkarpaciu. 26 stopni będzie w centrum i na Warmii oraz Mazurach, a 25 na Śląsku. Nieco mnie na termometrach, 22 stopnie, może być tylko na Pomorzu i Wybrzeżu.

  Zmiany w niedzielę

  W ostatnim dniu weekendu gorące powietrze pozostanie jeszcze nad południowo-wschodnią Polską - 25 stopni będzie w Rzeszowie i Krakowie. W pozostałych miejscach zrobi się nieco chłodniej niż w poprzednich dniach i będzie od 20 do 24 stopni.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Cieszymy się ciepłem, słońcem, temperatura w ostatnich dniach wzrosła do 16 stop...

Tomasz Wasilewski

alt

Nietypowo wysoka jak na luty temperatura utrzyma się jeszcze przez kilka dni, a ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest pod wpływem wyżu Dorit znad Bałkanów...