Informacje

 • Prognoza pogody na pięć dni: spokój jest tylko chwilowy

  17-05-2017 13:15

  Wciąż będzie ciepło

  W weekend prognozowane są burze

  Foto: Shutterstock; Film: TVN Meteo

  W najbliższych dniach pogoda będzie miała prawdziwie letni charakter. Wystąpią burze, ale pojawi się również dużo słońca.

  Dzień będzie pogodny. Temperatura na obszarze całego kraju przekroczy 20 stopni Celsjusza. Najniższe wartości słupki rtęci wskażą na Suwalszczyźnie - tam odnotujemy 21 stopni. Najcieplej zaś będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą aż 27 st. C. Południowy, słaby i umiarkowany, wiatr podwyższy subiektywne odczucie temperatury. Ciśnienie zacznie spadać, w południe w Warszawie wyniesie 1006 hPa.

  Gorący piątek

  W całym kraju powinno być słonecznie. Temperatury przekroczą 25 st. C. wszędzie poza północno-wschodnią Polską. Na Suwalszczyźnie odnotujemy 23 stopnie. Nad morzem będzie 27 st. C, a na Dolnym Śląsku aż 28. Wiatr, słaby i umiarkowany, zmieni kierunek z południowego na południowo-wschodni.

  Zacznie się dziać

  W prawie całym kraju na niebie zagości słońce. Jedynie na zachodzie zachmurzenie będzie wzrastać - i to do czasu, aż wystąpią przelotne opady deszczu. Mogą pojawić się również burze. W trakcie nich prognozowane są opady do 10-20 litrów na metr kwadratowy i wiatr osiągający prędkość do 80 kilometrów na godzinę. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 23 stopni na Suwalszczyźnie do 26 na Podkarpaciu. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje ze zmiennych kierunków.

  Burzowa niedziela

  Pogoda pogorszy się w większości kraju. Jedynie na zachodzie będzie słonecznie. Poza tym wszędzie pojawią się przelotne opady deszczu. Prognozowane są też burze. W trakcie nich może spaść 10 do 20 l/mkw. deszczu. Wiatr osiągnie prędkość w porywach do 80 km/h. Lokalnie spadnie grad. Temperatury maksymalne wyniosą od 20 st. C. na Pomorzu do 24 na Podkarpaciu. Wiatr powieje z północy, słaby, umiarkowany, okresami silny.

  Chłodniejszy poniedziałek

  Północ i zachód kraju będą pogodne. Poza tym popada przelotny deszcz, pojawią się również burze. W trakcie nich spadnie do 10-20 l/mkw. deszczu. Wiatr osiągnie prędkość 70-90 km/h. Lokalnie może spaść grad. Temperatury maksymalne wyniosą od 19 st. C. na Suwalszczyźnie do 23 st. C. na Dolnym Śląsku. Wiatr, słaby i umiarkowany, powieje z północy.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby przez Polskę, z zachodu na wschód, przemieszczać się będz...