Informacje

 • Burze z gradem i niebezpieczny upał. Żółte alerty w połowie kraju

  27-06-2017 16:36

  IMGW ostrzega przed pogodą

  Ostrzeżenie przed burzą

  Foto: flickr/Krystian Olszański (CC BY 2.0); film: TVN24

  W najbliższym czasie pogoda będzie bardzo gwałtowna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz upałem.

  Synoptycy z IMGW wydali ostrzeżenia przed burzami i upałem. Na południu Polski może zagrzmieć, a niemal połowa Polski będzie borykać się z upalnym latem.

  Gdzie obowiązują ostrzeżenia?

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem:

  Województwo dolnośląskie

  Ostrzeżenie jest ważne od wtorku po godzinie 17 do środy do godziny 3 nad ranem. W tych dniach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 do 20 l/mkw (lokalnie do 40 l/mkw). Wiatr może wiać w porywach do 85 km/h, lokalnie wystąpią opady gradu.

  Województwo opolskie

  Ostrzeżenie jest ważne od wtorku po godzinie 17 do środy do godziny 5 rano. W tych dniach możemy spodziewać się burz z opadami deszczu od 10 do 20 l/mkw (lokalnie do 40 l/mkw), wiatru o prędkości do 85 km/h oraz - lokalnie - opadów gradu.

  Województwo małopolskie

  Ostrzeżenie jest ważne we wtorek od godziny 12 do 22. Tego dnia możemy spodziewać się burz z opadami deszczu od 20 do 30 l/mkw (lokalnie do 40 l/mkw) oraz wiatru o prędkości do 65 km/h. Lokalnie należy spodziewać się gradu.

  Województwo podkarpackie

  Ostrzeżenie jest ważne we wtorek w godzinach 12-22. Tego dnia możemy spodziewać się burz z opadami deszczu od 20 do 30 l/mkw (lokalnie do 40 l/mkw) oraz wiatru o prędkości do 65 km/h. Lokalnie należy spodziewać się gradu.

  Województwo śląskie

  Ostrzeżenie jest ważne we wtorek od godziny 12 do 22. Tego dnia możemy spodziewać się burz z opadami deszczu do 30 l/mkw oraz wiatru o prędkości do 65 km/h. Lokalnie może spaść grad.

  Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami

  Województwo śląskie

  Między południem dnia 28 czerwca (środa) a godziną 18 dnia 29 czerwca (czwartek) należy spodziewać się upałów, których wysokość będzie wahała się od 30 do 33 stopni Celsjusza w dzień oraz od 19 do 22 st. C temperatury minimalnej w nocy.

  Województwo małopolskie

  Między południem dnia 28 czerwca (środa) a godziną 18 dnia 29 czerwca (czwartek) należy spodziewać się upałów, których wysokość będzie wahała się od 31 do 34 stopni Celsjusza w dzień oraz od 20 do 22 st. C temperatury minimalnej w nocy.

  Województwo podkarpackie

  Między południem dnia 28 czerwca (środa) a godziną 18 dnia 29 czerwca (czwartek) należy spodziewać się upałów, których wysokość będzie wahała się od 31 do 34 stopni Celsjusza w dzień oraz od 19 do 22 st. C temperatury minimalnej w nocy.

  Województwo łódzkie

  Między południem dnia 28 czerwca (środa) a godziną 18 dnia 29 czerwca (czwartek) należy spodziewać się upałów, których wysokość będzie wahała się od 29 do 31 stopni Celsjusza w dzień oraz od 19 do 21 st. C temperatury minimalnej w nocy.

  Województwo mazowieckie

  W dniu 28 czerwca od południa na północy województwa termometry wskażą do 27 stopni Celsjusza, a na południu - do 31 st. C. We czwartek 29 czerwca temperatura w całym województwie może osiągnąć od 29 stopni Celsjusza na północy do 31 st. C na południu województwa. W nocy ze środy na czwartek temperatura minimalna osiągnie od 19 do 21 st. C.

  Województwo świętokrzyskie

  Między południem dnia 28 czerwca (środa) a godziną 18 dnia 29 czerwca (czwartek) należy spodziewać się upałów, których wysokość będzie wahała się od 30 do 33 stopni Celsjusza w dzień oraz od 19 do 22 st. C temperatury minimalnej w nocy.

  Województwo lubelskie

  W dniu 28 czerwca od południa na północy województwa termometry wskażą do 29 stopni Celsjusza, a na południu - do 32 st. C. We czwartek 29 czerwca temperatura w całym województwie może osiągnąć od 31 stopni Celsjusza do 32 st. C. W nocy ze środy na czwartek temperatura minimalna osiągnie od 20 do 21 st. C.

  Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

  Alert meteorologiczny pierwszego stopnia to przewidywane "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej."


 • Do Zaniepokojonego
  Ta cała pogoda kiedyś była inna. Obserwuję bardzo uważnie i od jakichś 10 lat pogoda dostaje schizofreni. Tak kiedyś nie było. Nie było takich anomalii. I niech nkt tego nie tłumaczy prądami o oddawaniem ciepła przez oceany, bo 30 lat temu też powinno tak być jak teraz a nie było! Coś z tą pogodą jest nie tak. Ktoś tą pogodą manipuluje. Tylko w jakim celu?? Generalnie wszystko na tej planecie zaczyna iść w bardzo niepokojącym kierunku.
  ~Meteoropatka /2017-06-28 08:27
 • burzowe chmury
  Zgadza się kiedyś takich chmur nie było,chmurzyło się, całe niebo miało jeden kolor,a teraz tworzą się dwa. niebieskie i granatowe,obwieszają się tak,jakby miały się oderwać.
  ~czytelniczka 58 /2017-06-27 23:37
 • Obrobione zdjęcie
  Dlatego tak wyglądają. Niebo nie jest niczym spryskiwane haha
  ~Nick /2017-06-27 23:06
 • Dziwne chmury
  Czym spryskiwane jest niebo?Te chmury kiedys całkiem inaczej wyglądały.
  ~Zaniepokojony /2017-06-27 19:30

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Nad Polską toczy się walka między północą i południem. Polem tej walki, strefą ś...

Tomasz Wasilewski

alt

Za tydzień do Polski zacznie napływać zdecydowanie zimniejsze powietrze z północ...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie na skraju wyżu znad Rosji....