Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 20°C 11°C Słonecznie
zwiń

Informacje

 • Pogoda na weekend: chłodne i deszczowe dni. Możliwe także burze

  13-07-2017 16:11

  Termometry pokażą maksymalnie 23 stopnie

  Weekend zapowiada się pochmurno

  Foto: Damian R/ flickr (CC BY-SA 2.0); Ventusky; film: Ventusky

  Na weekend synoptycy przewidują spore zachmurzenie i niską - jak na lipiec - temperaturę. Będzie też padać, a w sobotę możliwe są także burze. Możemy spodziewać się również silnych porywów wiatru.

  - Polskę obejmie klin wyżowy związany z potężnym Wyżem Azorskim. Kraj pozostanie w umiarkowanie chłodnej masie powietrza polarno-morskiego płynącego z północnego zachodu - opowiada synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek.

  Jak to wpłynie na pogodę?

  Głównie pogodnie

  W piątek będzie na ogół pogodnie. Tylko na północy kraju prognozuje się okresami zachmurzenie duże z niewielkimi opadami deszczu. Dojdą one do trzech litrów na metr kwadratowy. Na termometrach zobaczymy od 18 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, przez 21 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Dolnym Śląsku i Podkarpaciu. Wiatr, zachodni i północno-zachodni, okaże się słaby i umiarkowany.

  Pochmurny początek weekendu

  W sobotę zachmurzenie będzie kłębiaste - umiarkowane i duże z opadami deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy. Na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce możliwe są burze z opadami do 20 l/mkw. Podobnie jak w piątek, termometry wskażą od 18 st. C na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku, przez 21 st. C w centrum kraju, do 22 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr, ponownie zachodni i północno-zachodni, powieje słabo i umiarkowanie. W burzach wiatr będzie silny - porywy dojdą do 80 km/h.

  Niedzielne słabe opady deszczu

  Pod koniec weekendu na niebie znów zobaczymy chmury. Zachmurzenie będzie kłębiaste, małe i umiarkowane, na zachodzie i południu kraju okresami duże. Prognozuje się niewielkie opady deszczu do 3 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 20 st. C na Pomorzu do 23 st. C w centrum kraju i na południu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z kierunków zachodniego i północno-zachodniego.

  Poniedziałek pod znakiem chmur

  Na początku tygodnia zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wgłąb kraju spodziewane jest przemieszczanie się od północnego-zachodu w głąb kraju opadów deszczu do 10-20 l/mkw. Możliwe są burze. Tylko na południowym wschodzie aura okaże się pogodna. Temperatura maksymalna wyniesie od 22 st. C na północy, przez 24 w centrum kraju do 26 st. C na Podkarpaciu. Wiatr północno-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w burzach może osiągnąć prędkość do 90 km/h.

  Południowy wschód pochmurny

  We wtorek na ogół będzie pogodnie, tylko na południowym wschodzie kraju spodziewamy się zachmurzenia dużego z opadami deszczu do 5-20 l/mkw. i burz. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Podlasiu, przez 24 w centrum kraju do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr z kierunków północnych będzie słaby i umiarkowany, w burzach może osiągnąć prędkość do 80 km/h.

  Zobacz prognozę pogody na czwartek:

 • No proszę
  czerwiec się skończył i skończyło się ciepło już się niedobrze robi od tej zwariowanej pogody. Jadę do Hiszpanii tam jest przynajmniej stała pogoda no i ciepło.
  Monarchista /2017-07-13 21:10

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Mokra i chłodna aura ma się ku końcowi. Na mapach pogody widać wyż, dzięki które...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie w zasięgu wyżu znad Morza Białego, jedynie ...