Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 20°C 20°C 11°C Słonecznie
zwiń

Informacje

 • Prognoza pogody na pięć dni: weekend nierówny, ale za to wtorek naprawdę piękny

  14-07-2017 16:17

  W Polsce nareszcie zagości lato

  Polacy wreszcie odetchną pełnią lata

  Flickr (CC BY 2.0)/ Rajarshi Mitra

  W nadchodzących dniach będzie coraz cieplej i coraz pogodniej - burze i ulewy mogą na krótko nawiedzać Polskę do poniedziałku, lecz od wtorku niebo się rozpogodzi, a słupki rtęci w termometrach szybko skoczą w górę.

  W sobotę w południowej części kraju pojawią się przelotne opady deszczu - na terenach podgórskich pojawią się także burze, którym będą towarzyszyły opady od 10 do 20 l/mkw. oraz porywy wiatru do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Podkarpaciu. Z północy powieje słaby na ogół wiatr. Ciśnienie będzie rosło, w południe barometry wskażą nawet 1003 hPa.

  Pogodna niedziela

  Na Nizinie Szczecińskiej i na Podkarpaciu pojawi się przelotny deszcz. Z tym wyjątkiem na ogół w Polsce będzie ciepło i pogodnie. Termometry wskażą najwyżej od 19 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany zachodni i północno-zachodni wiatr.

  Poniedziałek z przelotnymi burzami

  W poniedziałek w Polsce pojawią się burze, które przyniosą ze sobą opady od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy oraz wiatr, który w porywach osiągnie nawet do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni wiatr - słaby i umiarkowany.

  Wtorek z pełnią lata

  We wtorek pogoda zdecydowanie się poprawi i w całym kraju będzie przeważnie słonecznie. Wzrośnie też maksymalna wartość temperatury: wyniesie od 21 st. C na Suwalszczyźnie do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Słabo powieje północno-zachodni wiatr.

  Słoneczna środa

  W środę na wchodzie Polski będzie słonecznie, a w pozostałych częściach kraju wystąpi niewielkie i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Podkarpaciu. Ze wschodu powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Mokra i chłodna aura ma się ku końcowi. Na mapach pogody widać wyż, dzięki które...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie w zasięgu wyżu znad Morza Białego, jedynie ...