Informacje

 • Jaki będzie nadchodzący tydzień?
  Pełen gwałtownych zjawisk

  15-07-2017 17:54

  Utrudnienia pogodowe w najbliższych dniach

  W tym tygodniu spodziewamy się wielu burz

  Foto: PAP/EPA/Peter Komka; Film: TVN24

  Na najbliższy tydzień pogoda szykuje nam wiele utrudnień.

  W niedzielę Polska będzie znajdować się pod wpływem podwyższonego ciśnienia. Zachód kraju obejmie niż wraz ze frontem atmosferycznym. Taka sytuacja spowoduje, że w tym regionie pojawią się opady deszczu. Popada również na Pomorzu. Opady wyniosą 5 litrów na metr kwadratowy deszczu. Słaby opad prognozuje się również dla południowego wschodu Polski.

  Poniedziałek zapowiada się bardziej deszczowo. Prognozuje się, że od północnego zachodu w głąb kraju przemieszczą się opady deszczu rzędu 10-30 l/mkw. Możliwe są również burze. Wiatr powieje z północnego zachodu i zachodu. W większości będzie słaby i umiarkowany, jednak w burzach może wiać z prędkością do 90 kilometrów na godzinę.

  Chwila wytchnienia

  We wtorek nie spodziewamy się większych utrudnień pogodowych. Jedynie na południowym wschodzie spadnie do 5 l/mkw. deszczu.

  Powrót groźnej aury

  W środę najgorszej pogody należy spodziewać się w górach. Pojawią się tam przelotne opady deszczu, możliwe są również burze. Wschodni i południowo-wschodni wiatr będzie głównie słaby i umiarkowany, ale w burzach może wiać do 90 km/h.

  W czwartek również pojawią się burze z towarzyszącymi im opadami do 10-30 l/mkw. deszczu. Wiatr powieje z południowego wschodu, będzie słaby i umiarkowany, w burzach o prędkości do 90 km/h.

  W piątek burze nie odejdą z Polski. Zapowiadane są na zachodzie i północy kraju. Towarzyszyć im będą opady deszczu do 10-30 l/mkw. i wiatr o porywach dochodzących do 90 km/h.

  W sobotę na północnym zachodzie Polski nie prognozuje się opadów. Poza tym okresami wystąpią opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, do 20-40 l/mkw. Możliwe są burze z wiatrem wiejącym z prędkością do 80 km/h.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...