Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  w dużej części kraju przelotny deszcz

  15-07-2017 06:24

  Termometry pokażą od 19 do 23 stopni

  Na południu i w centrum przelotnie popada

  Foto: Filip Singer/PAP/EPA; Film: TVN Meteo

  Na południu przelotnie popada, ale w pozostałych regionach powinno być pogodnie. Temperatura wyniesie od 19 do 23 stopni. Biomet w południowej części kraju będzie niekorzystny.

  W sobotę w południowej części kraju pojawią się przelotne opady deszczu, choć w pozostałych częściach kraju pogoda zapowiada się słonecznie. W górach i na terenach podgórskich wystąpią burze z opadami deszczu od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy i z porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Podkarpaciu. Północny wiatr będzie wiał dość słabo. Ciśnienie wzrośnie i w południe barometry wskażą 1003 hektopaskali.

  Warunki biometeo na sobotę

  Warunki biometeorologiczne w Polsce będą neutralne na północy i niekorzystne od Ziemi Łódzkiej po południe kraju. Wilgotność powietrza rozłoży się tarasowo - najwyższa, bo powyżej 90 proc., wystąpi w górach, a najniższa, poniżej 80 proc., zostanie zmierzona na wybrzeżu Polski. Odczuwalna temperatura będzie w całej Polsce optymalna.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  TRÓJMIASTO

  W dzień również będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie do 21 st C. Północny wiatr będzie wiał słabo. Ciśnienie wzrośnie, w Gdańsku w południe wyniesie 1018 hPa.

  KRAKÓW

  Pojawi się przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Z południa powieje słaby wiatr. Ciśnienie wzrośnie, w południe wyniesie 985 hPa.

  POZNAŃ

  Wystąpi przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C. Powieje słaby wiatr z południa. Ciśnienie wzrośnie, w południe osiągnie 1007 hPa.

  WARSZAWA

  W pierwszych godzinach dnia będzie pogodnie, później nastąpi wzrost zachmurzenia i przelotny deszcz. Termometry wskażą do 21 stopni Celsjusza. Z południa wiatr powieje dość słabo. Ciśnienie wzrośnie, w południe barometry wskażą 1003 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotnie popada. Temperatura maksymalna wyniesie 21 stopni Celsjusza. Z południa powieje słaby wiatr. Ciśnienie w południe wyniesie 1002 hPa, po czym zacznie rosnąć.

 • tylko
  pod namiot z rodzinką.......upalne noce tego lata.....
  ~jajature /2017-07-14 23:10

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Rozpoczyna się astronomiczna zima. W przyrodzie nastaje cisza, świat wokół kuli ...

Tomasz Wasilewski

alt

Ciepło przemieszczające się od Atlantyku w głąb kontynentu stanie na drodze mroź...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska będzie pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia. ...