Informacje
 • Trąba powietrzna siała spustoszenie.
  Łamała drzewa, niszczyła budynki

  16-07-2017 08:48 Wiele osób nie miało prądu

  W weekend nad Chinami przeszła trąba powietrzna. Spowodowało zalania i awarie prądu. Powaliło drzewa i zniszczyło wiele budynków.

  W weekend przez wschodnią część Chin przeszła trąba powietrzna. Zniszczyło wiele domów, spowodowało także awarie w dostawie energii elektrycznej - tysiące domów nie miało prądu. Nie zgłoszono jednak żadnych ofiar.

  Silny wiatr i burza

  W hrabstwie Youxi w prowincji Fujian we wschodnich Chinach trąba pojawiła się około godziny 17 czasu lokalnego. Wiatr wiał z prędkością około 70 kilometrów na godzinę.

  Zjawisku towarzyszyła także burza. W Xibin powalonych zostało ponad 100 drzew. Ucierpiało ponad 200 rodzin. Wiele miejsc zostało zalanych.

  Tysiące mieszkańców bez prądu

  W hrabstwie zostało uszkodzonych 13 linii wysokiego napięcia, 10 tysięcy mieszkańców nie miało prądu. Do godziny 17.30 w sobotę usunięto awarie, ale sprzątanie potrwa jeszcze kilka dni.

  Trąba powietrzna przeszła także przez hrabstwo Baoying w prowincji Jiangsu. Tutaj powalonych zostało aż 3 tysiące drzew i wiele słupów telegraficznych. 5 tysięcy domów nie miało prądu. 100 pracowników pomagało przy usuwaniu awarii. Do godziny 20 w sobotę przywrócono zasilanie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...