Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: przydadzą się parasole. Miejscami zagrzmi

  17-07-2017 06:40 Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne

  W ciągu dnia wystąpią opady deszczu

  Foto: Flickr (CC BY 2.0)/Mark Levisay; film: TVN Meteo

  W ciągu dnia w części Polski zagrzmi. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Dla meteopatów spadające ciśnienie będzie odczuwalne.

  Na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce będzie na ogół pogodnie. W pozostałych częściach kraju pojawią się przelotne opady deszczu, a w Małopolsce, na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i Górnym Śląsku wystąpią także burze z opadami od 10 do 20 l/mkw., a porywy wiatru osiągną nawet do 80 km/h. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 24 st. C na Podkarpaciu. Powieje zachodni wiatr, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie w ciągu dnia, a w południe osiągnie 1006 hPa.

  Słabe samopoczucie

  Warunki biometeorologiczne będą w całej Polsce niekorzystne. Powodem takiego stanu rzeczy będzie wędrówka frontu atmosferycznego przez Polskę oraz spadające ciśnienie. Wilgotność będzie bardzo zróżnicowana - wyniesie powyżej 90 procent w granicach pasa od północnego wschodu po południowy zachód, a poniżej 80 proc. odnotujemy między innymi na Pomorzu i Ziemi Podlaskiej. Odczuwalna wysokość temperatury będzie optymalna.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  TRÓJMIASTO

  Będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 21 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany nadciągnie z zachodu. Ciśnienie wzrośnie, w Gdańsku w południe wyniesie nawet 1017 hPa.

  KRAKÓW

  Wystąpią przelotny deszcz i burze z opadami od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy deszczu oraz z porywami wiatru do 80 kilometrów na godzinę. Temperatura maksymalna wyniesie 23 stopni Celsjusza. Z zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr. Ciśnienie spadnie, w południe osiągnie 991 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Powieje wschodni wiatr, słaby i umiarkowany. Ciśnienie wzrośnie i w południe osiągnie 1010 hPa.

  WARSZAWA

  Przelotnie popada. Temperatura maksymalna wyniesie 21 stopni Celsjusza. Powieje wschodni wiatr, słaby i umiarkowany. Ciśnienie spadnie, w południe wyniesie 1006 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie nawet do 22 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie się wahać.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...