Informacje
 • Pogodnie i coraz cieplej

  18-07-2017 06:14 Prognoza pogody na dziś

  Zapowiada się pogodny wtorek

  Flickr (CC BY 2.0) / Groman123

  Pogodny wyż zadba o dobrą pogodę w całej Polsce.

  Dziś będzie przeważnie pogodnie. Mimo to, synoptycy nie wykluczają przelotnego deszczu w Sudetach, Karpatach i na Pogórzu Karpackim. W tych miejscach może również zagrzmieć. Słabe opady deszczu możliwe są także w rejonie Zatoki Gdańskiej, na Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie.

  Na południu już gorąco

  Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, przez 24 stopnie  w centrum kraju, do 26 stopni na Dolnym Śląsku. Powieje wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, który w burzach na południu przyspieszy do 80 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza będzie wysoka na południowym wschodzie. Na północy kraju odczuwalna temperatura sprawi wrażenie komfortu, a w pozostałych częściach Polski - odczuwalne będzie ciepło. Niemal w całym kraju warunki biometeo będą dobre.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miejscowości

  WARSZAWA

  Pogodnie. Termometry wskażą do 22 stopni. Wiatr północno-zachodni będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1008 hPa, a po południu powoli spadnie.

  TRÓJMIASTO

  Pojawi się zachmurzenie kłębiaste umiarkowane, przejściowo nawet duże, możliwy też przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie do 19 st. C. Powieje wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa 1020 hPa, po południu wolno spada.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 23 stopnie. Powieje słaby i umiarkowany wiatr północno-zachodni. Ciśnienie około południa wyniesie 1010 hPa, po południu powoli spadnie.

  WROCŁAW

  Pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie 26 stopni. Wiatr północno-zachodni będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa wyniesie 1007 hPa, a po południu powoli spadnie.

  KRAKÓW

  Pogodnie, ale przejściowo zachmurzenie może wzrosnąć. Termometry wskażą do 25 stopni. Wiatr północno-zachodni będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie około południa wyniesie 995 hPa, a po południu wolno spadnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...