Informacje
 • Polski ksiądz spadł podczas wspinaczki na Mont Blanc

  18-07-2017 19:51 Trzej Słowacy i jeden Polak są ranni

  Szczyt Grand Jorasses

  Foto: Flickr (CC BY 2.0)/Dirk Groeger

  Polski ksiądz i trzej słowaccy duchowni spadli podczas wspinaczki na szczyt Grandes Jorasses w masywie Mont Blanc. Kapłan leży na oddziale intensywnej terapii w szpitalu w Aoście - poinformował polski konsulat w Mediolanie.

  We wspinaczce uczestniczyło czterech księży-alpinistów w wieku od 35 do 50 lat, trzej z nich to Słowacy. Dwaj z nich, w tym Polak, odniosło poważne obrażenia. Sprawą polskiego obywatela zajęła się konsul Adrianna Siennicka z Mediolanu.

  Jak do tego doszło?

  Do wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Powiązani liną asekuracyjną wspinacze spadli z wysokości około 50 metrów na pole śnieżne, prawdopodobnie z powodu oderwania się fragmentu występu skalnego.

  Według włoskich mediów uczestnicy wyprawy wyruszyli w poniedziałek rano ze schroniska na wysokości 2800 metrów n.p.m. Do wypadku doszło we wtorek około 1:30 w nocy. Grandes Jorasses ma wysokość 4208 metrów n.p.m.

  Ranni księża zostali zabrani do szpitala przez śmigłowiec pogotowia górskiego z Doliny Aosty ponad cztery godziny po wypadku, gdyż wcześniej uniemożliwiała to niedostateczna widzialność. Dwaj z nich doznali tylko lżejszych obrażeń.
 • .....
  Bardzo,bardzo smutna wiadomość,jest coś mistycznego w górach ,w zdobywaniu ich,wyciszenie,chart ducha,pokora...zdołowało mnie to,utrata takich ludzi,to wielka strata.
  Lilka Gagarin /2017-07-18 22:18

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...