Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: nawet 30 stopni

  19-07-2017 06:29 Wyższe temperatury zostaną okupione burzami na południu Polski

  Słońce się do nas dziś uśmiechnie

  Flickr (CC BY 2.0)/ nvalio

  Jedynie na południu popada i zagrzmi - w pozostałych częściach kraju dzień zapowiada się słonecznie.

   

  Na południu wystąpią przelotne opady deszczu oraz - lokalnie - burze z towarzyszącymi im opadami od 10 do 20 litrów na metr kwadratowy. Z tymi wyjątkami w Polsce będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień od 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie przez 26 stopni Celsjusza w centralnej Polsce do 30 stopni na Dolnym Śląsku. Z zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany, który podczas burz osiągnie prędkość do 80 km/h.

   

  Warunki biometeo

  Warunki biometeorologiczne w środę będą neutralne w większej części Polski, a na południu będą niekorzystne. Jest to spowodowane niską wilgotnością powietrza - higrometry wskażą na północy i w centralnej Polsce co najwyżej 50 procent, a w najwilgotniejszych częściach kraju wilgotność i tak nie przekroczy znacznie 60 proc. Odczuwalna temperatura powietrza będzie ciepła, a na południu jeszcze wyższa.

  Prognoza pogody dla poszczególnych miast

  WARSZAWA

  Noc: Będzie pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie w nocy 12 stopni Celsjusza. Słaby wiatr powieje z zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie 1008 hPa, po czym zacznie spadać.

  Dzień: Będzie słonecznie. Termometry wskażą w dzień nawet do 26 stopni Celsjusza. Z zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 1004 hPa, po czym będzie spadać.

  POZNAŃ

  Noc: Będzie pogodnie. Temperatura minimalna wyniesie w nocy 12 stopni Celsjusza. Powieje słaby wiatr wschodni. Ciśnienie o północy wyniesie 1009 hPa, po czym zacznie spadać.

  Dzień: Zaświeci słońce. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień 27 stopni Celsjusza.  Wiatr słaby i umiarkowany powieje z zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 1005 hPa, po czym zacznie spadać.

  GDAŃSK

  Noc: Noc zapowiada się pogodnie. Termometry wskażą w nocy 11 stopni Celsjusza. Wiatr słaby powieje w kierunku wschodnim. Ciśnienie o północy wyniesie 1020 hPa, po czym zacznie spadać.

  Dzień: Będzie słonecznie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie do 23 stopni Celsjusza.  Wiatr słaby i umiarkowany powieje w kierunku wschodnim. Ciśnienie w południe wyniesie 1017 hPa i będzie stopniowo spadać.

  WROCŁAW

  Noc: Będzie pogodnie. Termometry wskażą w nocy przynajmniej 13 stopni Celsjusza. Wiatr słaby powieje z zachodu. Ciśnienie o północy wyniesie 1004 hPa, po czym zacznie spadać.

  Dzień: Pojawi się przelotny deszcz lub burza. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień 30 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w porywach do 80 kilometrów na godzinę, wschodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1000 hPa, po czym zacznie spadać.

  KRAKÓW

  Noc: Nocą pojawi się przelotny deszcz lub burza. Termometry wskażą w nocy przynajmniej 14 stop. C. Z zachodu powieje słaby wiatr, który podczas burz osiągnie prędkość do 60 km/h. Ciśnienie o północy wyniesie 992 hPa, po czym zacznie spadać.

  Dzień: Przelotnie pojawi się deszcz lub burza. Temperatura maksymalna wyniesie w dzień 29 stop. C.  Z zachodu powieje wiatr słaby i umiarkowany osiągnie w porywach do 80km/h. Ciśnienie w południe wyniesie 990 hPa, po czym będzie spadać.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...