Informacje

 • Żyrafa pod prysznicem, panda przytula się do lodu

  21-07-2017 11:52

  Tak mają przetrwać upał

  Na wschodzie Chin jest ponad 40 stopni.

  W Szanghaju opiekunowie zwierząt w ogrodzie zoologicznym starają się, na różne sposoby, pomóc im znieść ekstremalnie wysoką temperaturę.

  Zimny prysznic i bryły lodu

  Niedźwiedzie, które są przyzwyczajone do chłodnych warunków pogodowych w północno-wschodnich Chinach zostały wpuszczone do dużych basenów z natryskami. Żyrafy otrzymały wentylatory oraz prysznice. Główną atrakcją były ogromne bryły lodu oraz mrożone arbuzy. Pandy nieporadnie walczyły z bryłami lodu, które wyślizgiwały się im z łapek. Specjalnie dla małp wykopano basen, aby mogły choć na chwilę schłodzić się przed palącym słońcem. Okazało się, że basen stał się dla zwierząt wielką atrakcją, z której bardzo chętnie korzystają.

  Nosorożce jak w SPA

  Te zwierzęta wprawdzie bez większych problemów znoszą wysoką temperaturę, jednak ich skóra jest wrażliwa na wysuszenie. Z braku wody szybko pojawiają się otarcia i spękania. Opiekunowie polewali więc olbrzymy wodą, a one zażywały kąpieli błotnych.

  - Dzisiaj jest gorąco, musimy polewać zwierzęta dwa lub trzy razy o poranku, kiedy są wybiegach. Czasem kopiemy dołki, aby mogły się w nich położyć i schłodzić - powiedział opiekun Song Yuxin, który zajmuje się nosorożcami.

  Zobacz, jak radzą sobie zwierzaki w upalne dni:


Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się w zasięg wyżu znad Włoch, tylko na pó...