Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 16°C 8°C Zachmurzenie umiarkowane
zwiń
Informacje
 • Od piątku chłodniejsze dni.
  Szykujmy się na deszcz i burze

  08-08-2017 15:43 Prognoza pogody na najbliższe 5 dni

  Prognoza pogody na najbliższe dni

  Foto: PAP/EPA/BALAZS MOHAI / ventusky.com, film: TVN24

  Przed nami kilka dni z upałem, termometry wskażą nawet 35 stopni. Jednak im bliżej weekendu, tym bardziej aura będzie niesprzyjająca. Czekają nas opady deszczu i gwałtowne burze.

  W środę i w czwartek odczujemy typowo wakacyjną temperaturę. Miejscami będzie to wręcz upał - w wielu miejscach kraju temperatury przekroczą 30 stopni.

  Przelotnie popada, miejscami zagrzmi

  W środę synoptycy przewidują zachmurzenie kłębiaste, małe i umiarkowane. Na północy, w centrum i na południu kraju chmur zacznie przybywać i okresami popada przelotny deszcz do 10-20 l/mkw. Lokalnie możliwe są burze. Termometry wskażą w ciągu dnia maksymalnie 25 st. C na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 30 st. C w centrum kraju do 32 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje wiatr południowo-wschodni, skręcający od zachodu. Powiewy będą słabe i umiarkowane, okresami dość silne. Natomiast w czasie burz osiągną prędkość do 80 km/h.

  Gwałtownie zagrzmi

  W czwartek w ciągu dnia wystąpi zachmurzenie kłębiaste, umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Gwałtownie zagrzmi, a lokalnie może spaść grad. W burzach opady osiągną wielkość do 30-50 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 25 st. C na Pomorzu, 33 st. C w centrum kraju do 35 st. C na południu, możliwe więcej. Wiatr wschodni i południowo-wschodni powieje o umiarkowanej i słabej sile. Okresami powiewy będą dość silne, w burzach osiągną prędkość nawet do 80-100 km/h.

  Burzowy początek weekendu

  Piątek będzie pochmurny. Chmury kłębiaste pojawią się na niebie, powodując zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Przelotnie popada deszcz do 10-30 l/mkw. miejscami nawet zagrzmi i spadnie grad.  W burzach wystąpią bardzo obfite opady do 60 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C na Dolnym Śląsku, 30 st. C w centrum kraju do 32 st. C na Podkarpaciu. Wiatr na zachodzie kraju i Pomorzu powieje z kierunku północno-zachodniego, poza tym odczujemy powiewy południowo-wschodnie, o słabej i umiarkowanej sile. W czasie burz wiatr osiągnie nawet prędkość do 80-100 km/h.

  Nieco chłodniej, deszcz i burze

  Sobota zapowiada się pod znakiem chmur. Wystąpi kłębiaste, umiarkowane i duże zachmurzenie. Na Śląsku na ogół obejdzie się bez opadów, poza tym w pozostałych regionach Polski zanotujemy opady rzędu 10-30 l/mkw. Natomiast na wschodzie możliwe są burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 21 st. C na Dolnym Śląsku, 22 st. C w centrum kraju do 26 st. C na Podkarpaciu. Powieje północno-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany. W burzach będą silne porywy wiatru, które osiągną prędkość do 90 km/h.

  Na zmianę słońce i deszcz

  Ostatni dzień weekendu będzie dość pochmurny, jednak zza chmur będą przebijały się słońca.  Okresami popada przelotny deszcz rzędu 5-10 l/mkw. Na południowym-wschodzie zagrzmi, a opady osiągną lokalnie 30 l/mkw. Termometry wskażą maksymalnie od 20 st. C na północnym-wschodzie do 23 st. C w centrum kraju i na Śląsku. Powieje wiatr północno-zachodni, słaby i umiarkowany, w burzach będzie silny do 80 km/h.

 • dobre wiadomości
  suuuuper :)
  ~kiri /2017-08-08 16:19

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...