Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 20°C 7°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: bardzo ciepło.
  Jednak chwilami aura będzie kapryśna

  09-08-2017 06:33 Termometry wskażą maksymalnie 32 stopnie

  Środa będzie iście wakacyjna

  Foto: FaceMePLS / Flickr (CC BY 2.0), film: TVN Meteo

  Środa zapowiada się z iście wakacyjną pogodą. Termometry wskażą nawet 32 stopnie. W ciągu dnia nie obejdzie się jednak bez przelotnego deszczu i lokalnych burz, które mogą być gwałtowne.

  W ciągu dnia chmury spowiją niebo. Na północy, w centrum i na południu kraju zachmurzenie okresami będzie duże. Lokalnie spadną przelotne opady deszczu do 10-20 l/mkw. Miejscami możliwe są burze. Termometry wskażą maksymalnie od 25 st. C na Wybrzeżu i Suwalszczyźnie, 30 st. C w centrum kraju do 32 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Powieje południowo-wschodni wiatr, skręcający od zachodu o natężeniu słabym i umiarkowanym. W porywach burzowych powiewy będą silne, osiągną prędkość do 80 km/h.

  Warunki biometeorologiczne

  W ciągu dnia najmniejsza wilgotność powietrza będzie na południowym wschodzie Polski, gdzie wartości spadną poniżej 50 procent. Im dalej na północ, tym wartości będą wyższe i osiągną wartość powyżej 60 proc. Na północy odczujemy ciepło, natomiast w centralnej Polsce i na południowym wschodzie gorąco. Termometry w tych regionach wskażą nawet 32 stopnie Celsjusza. Pogoda będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Jedynie na północno-wschodnich krańcach Polski oraz na zachodzie biomet będzie neutralny. To wszystko za sprawą frontu atmosferycznego niosącego opady i burze oraz wysokiej temperatury.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  W ciągu dnia wystąpi zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Po południu zwiększy się i miejscami przelotnie popada deszcz. Lokalnie zagrzmi. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 30 st. C. Powieje wiatr południowo-wschodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, zwłaszcza w trakcie burz. Ciśnienie w Warszawie około południa wyniesie 1002 hPa, spada.

  TRÓJMIASTO

  W ciągu dnia synoptycy przewidują zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane. Po południu chmur zacznie przybywać i możliwe są przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna wyniesie 25 st. C. Powieje wiatr południowo-wschodni, skręcający na zachodni, o sile słabej i umiarkowanej. Okresami będzie dość silny, zwłaszcza podczas burz. Ciśnienie około południa wyniesie 1015 hPa.

  POZNAŃ

  Dzień zapowiada się pochmurnie. Na niebie pojawią się chmury kłębiaste o natężeniu małym i umiarkowanym, przejściowo będzie duże. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 27 st. C. Z południowego-zachodu powieje słaby i umiarkowany wiatr, okresami będzie silny. Ciśnienie około południa wyniesie 1002 hPa, jego wartość spada.

  WROCŁAW

   

  W ciągu dnia wystąpi zachmurzenie kłębiaste małe i umiarkowane, przejściowo duże. Termometry wskażą minimalnie 28 st. C. Powieje wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami powiewy będą dość silne. Ciśnienie około południa wyniesie 1000 hPa.

  KRAKÓW

  W Krakowie niebo będzie zachmurzone w stopniu małym i umiarkowanym. Po południu wzrośnie do dużego. Miejscami możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie 32 st. C. Powieje południowo-wschodni wiatr, słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. Zwłaszcza w porywach burzowych. Ciśnienie około południa wyniesie 988 hPa, będzie spadać.

  Sprawdź, gdzie zagrzmi:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...