Informacje

 • Niszczycielski huragan uderzył w Meksyk

  10-08-2017 21:16

  We czwartek huragan Franklin nawiedził wybrzeże

  Obywatele Meksyku od tygodnia przygotowywali się na nadejście potężnego huraganu. Ku zdumieniu wszystkich, żywioł okazał się wyjątkowo łaskawy.

  Franklin, pierwszy atlantycki huragan roku 2017, uderzył w wybrzeże Meksyku. Narodowe Centrum Huraganów oraz władze Meksyku stwierdziły całkowity brak ofiar śmiertelnych i większych strat materialnych.

  Przygotowani na najgorsze

  Rząd Meksyku zawiesił wszystkie ostrzeżenia przed huraganem w czwartkowy wieczór. Franklin dotarł 20 kilometrów na północny zachód od stolicy, ale wówczas prędkość wiatru osiągnęła jedynie 45 kilometrów na godzinę. Zgodnie z pomiarami lokalnych stacji meteorologicznych, właśnie wtedy huragan zamarł.

  Władze zarządziły ewakuację. W mieście Vega de Alatorre, znanym z okolicznych plantacji bananów, mieszkańcy znaleźli schronienie dzięki władzom lokalnym. W Veracruz wichura zwaliła wiele drzew i zarwała niektóre linie energetyczne, ale nie spowodowała większych zniszczeń. Jedyny uszczerbek poniosły plantacje bananów, które zapewniają zarobek większości mieszkańców.

  W tym samym czasie w mieście Huauchinango w stanie Puebla mieszkańcy szukali schronienia przed wichurą w przygotowywanych od miesięcy schronach. Burmistrz Tony Gali poinformował media, że ewakuowano 1562 osoby.

  Potężne ulewy wciąż nękają mieszkańców, a lokalne władze zachęcają mieszkańców do pomocy przy budowaniu wałów przeciwpowodziowych.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W czwartek żegnamy lato meteorologiczne. Na piątek przypada pierwszy dzień meteo...

Tomasz Wasilewski

alt

Fala bardzo ciepłego i suchego powietrza zbliża się do naszej części Europy. Obe...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska dostanie się w zasięg wyżu znad Włoch, tylko na pó...