Informacje
 • Ostatni weekend sierpnia niespokojny.
  Nawet 32 stopnie, deszcz i burze

  24-08-2017 16:22 Polska będzie pogodowo podzielona

  Pogoda na ostatni weekend wakacji

  Foto: Flickr (CC BY 2.0) / Stròlic Furlàn - Davide Gabino/ Ventusky; film: TVN24

  Przed nami ostatnie weekend wakacji, który będzie kwintesencją minionych miesięcy: wysokiej temperaturze będą towarzyszyły przelotne deszcze i burze.

  Do Polski wróci wyższa temperatura, choć przez cały weekend w niektórych regionach zagrzmi.

  W piątek na północy pojawią się przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu burze. W pozostałych regionach Polski będzie pogodnie. W dzień temperatura maksymalna wyniesie od 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany zachodni wiatr, który podczas burz osiągnie prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę.

  Sobota: nawet do 30 stopni

  Ponownie na północy pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze na Podkarpaciu. W pozostałych regionach będzie pogodnie. W dzień termometry wskażą od 21 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 30 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni i południowy, który podczas burz osiągnie prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

  Niedziela: burze i upały

  Przelotnie popada deszcz i pojawią się burze. Temperatura wyniesie 24 stopnie Celsjusza na Suwalszczyźnie, a na Podkarpaciu aż do 32 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni i południowy, który podczas burzy osiągnie prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę.

  Poniedziałek: pogodnie jedynie na Pomorzu

  Z wyjątkiem Pomorza, w całej Polsce pojawią się przelotne opady deszczu i - lokalnie - gradu, a także towarzyszące im burze. Słupki termometrów wskażą do 22 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i do 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni i północno-zachodni, który podczas burz osiągnie prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

  Wtorek: spodziewajmy się słońca

  Wtorek zapowiada się słoneczny i pogodny. Termometry wskażą co najwyżej od 20 stopni Celsjusza do 26 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Powieje słaby i umiarkowany zachodni wiatr.
  Obejrzyj prognozę pogody na nadchodzące dni:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...