Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 11°C 20°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś:
  im dalej na południe, tym cieplej

  25-08-2017 06:42 Termometry wskażą maksymalnie 27 stopnie

  Na północy i podkarpaciu będzie deszczowo

  Foto: Flickr (CC BY 2.0) / Artis Pupins, Film: TVN Meteo

  W piątek będzie pogodnie. Jedynie na północy Polski i Podkarpaciu prognozowane są opady deszczu. Na południu może również zagrzmieć. W tych regionach odczujemy chłód.

  Na północy pojawią się przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu zapanują burze. Z wyjątkiem tych regionów w Polsce będzie pogodnie. Temperatura nie przekroczy 20 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie i 27 stopni Celsjusza na Podkarpaciu. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni, który podczas burz osiągnie prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

  Warunki biometeo w piątek

  Wilgotność powietrza będzie dość wysoka tam, gdzie będzie wędrował front atmosferyczny, a więc na skrajnej północy i południu, gdzie przekroczy nawet 70 procent. Na poziomie 60 procent wilgotność utrzyma się w centralnym pasie.

  Na północy Polski odczujemy chłód, podczas gdy w centralnej Polsce będzie ciepło, a na południu nawet gorąco i - przed burzami - wręcz parno. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne na Pomorzu - z uwagi na burze i chłód - oraz na południu, z powodu wysokich temperatur i wysokiej wilgotności powietrza.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie 23 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1003 hPa, po czym będzie się wahać.

  POZNAŃ

  Będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie nawet 23 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, zachodni. Ciśnienie w południe osiągnie wartość 1006 hPa, po czym będzie się wahać.

  GDAŃSK

  W dzień także przelotnie popada. Termometry wskażą w dzień nawet do 21 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr północno-zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie się wahać.

  WROCŁAW

  Będzie pogodnie. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie do 26 st. C. Powieje słaby i umiarkowany wiatr zachodni. Ciśnienie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się wahać.

  KRAKOWA

  Pojawią się przelotne opady deszczu oraz burze. W dzień temperatura wyniesie nawet do 27 stopni Celsjusza. Powieje słaby i umiarkowany, zachodni wiatr, który podczas burz osiągnie prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę. Ciśnienie w południe wyniesie 991 hPa i będzie się wahać.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...