Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -2°C -2°C -8°C Słonecznie
zwiń

Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  nawet 27 stopni, ale może zagrzmieć

  10-09-2017 06:15

  Będzie dominował biomet niekorzystny

  W niedzielę w wielu regionach zagrzmi

  Foto: Damian R/flickr.com (CC BY-SA 2.0); Film: TVN Meteo

  W niedzielę na zachodzie wystąpią przelotne opady deszczu. Po południu miejscami pojawią się burze. Termometry pokażą od 19 do 27 stopni.

  W ciągu dnia front przesunie się w głąb Polski. Na Podlasiu, Lubelszczyźnie i Rzeszowszczyźnie będzie pogodnie. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu. Po południu w pasie od Pomorza przez Mazowsze po Śląsk wystąpią burze. W trakcie nich spadnie do 30 litrów na metr kwadratowy wody. Temperatura maksymalna wyniesie od 19 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 24 na Mazowszu i 25 na Ziemi Łódzkiej, do 27 st. C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, w  porywach burzowych osiągnie prędkość do 70km/h. Powieje z południa, od zachodu skręcając na zachodni.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza najniższa będzie na wschodzie kraju - tam wyniesie mniej niż 60 procent. Najwyższa zaś okaże się w regionach północno-zachodnich - tam przekroczy 70 proc. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce odczujemy ciepło. W pasie od Podlasia przez Mazowsze po Opolszczyznę subiektywne odczucie temperatury okaże się komfortowe, w pozostałych regionach zaś - chłodne. Warunki biometeorologiczne na przeważającym obszarze Polski określi się jako niekorzystne, na krańcach wschodnich zaś jako neutralne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pojawi się przelotny deszcz, może zagrzmieć. Termometry wskażą maksymalnie 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach burzowych osiągnie prędkość do 70 km/h. Powieje z południowego zachodu. Ciśnienie w południe wyniesie 992 hPa i waha się.

  POZNAŃ

  Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany powieje z zachodu. Ciśnienie waha się, w południe na barometrach zobaczymy 994 hPa.

  GDAŃSK

  Przelotny deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Południowo-zachodni wiatr okaże się słaby i umiarkowany. Ciśnienie waha się, w południe barometry wskażą 1004 hPa.

  WROCŁAW

  Przelotnie popada. Temperatura maksymalna wyniesie 22 st. C. Zachodni wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie w południe wyniesie 991 hPa. Waha się.

  KRAKÓW

  Przelotnie popada, może zagrzmieć. Termometry wskażą maksymalnie 27 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie przeważnie słaby i umiarkowany. W porywach burzowych osiągnie prędkość do 70 km/h. Ciśnienie waha się, w południe wyniesie 980 hPa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu wyżu znad południowej Norwegii, tylko na południu kraju po...