Informacje

 • Deszczowo, lecz jest nadzieja na przejaśnienia. Może silnie wiać

  11-09-2017 16:20

  Prognoza pogody na pięć dni

  Najbliższe dni okażą się dość deszczowe

  Shutterstock, ventusky.com

  Najbliższe dni będą dość chłodne i deszczowe. Właściwym miejscem dla ciepłolubnych może się okazać Podkarpacie, gdzie od środy temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza.

  Wtorek w województwach zachodnich ma być dość pogodny, ale może przelotnie popadać. Poza tym na ogół niebo będzie pochmurne, z opadami deszczu, miejscami o natężeniu do 15 litrów wody na metr kwadratowy.

  Temperatura maksymalna wyniesie od 14 stopni Celsjusza w rejonie Zatoki Gdańskiej do 19 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr powieje z zachodu. W regionach zachodnich jego porywy mogą dochodzić do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie rośnie, w południe barometry odnotują 994 hPa.

  Środa w większości pogodna

  Środa na zachodzie będzie pochmurna, lecz pojawią się przejaśnienia. Popada przelotny deszcz. Poza tym niebo okaże się pogodne. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 21 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr powieje umiarkowanie i dość silnie, okresami osiągnie porywy do 40-60 km/h.

  W czwartek maksymalnie 24 stopni

  Południowy wschód ma być pogodny. Nie powinno tam padać. W pozostałych regionach będzie pochmurno, z przejaśnieniami i przelotnym deszczem. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 17 st. C na Pomorzu do 24 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni wiatr, przeważnie umiarkowany i dość silny, okresami osiągnie prędkość do 60-70 km/h. Na Wybrzeżu wyniesie ona w porywach do 90 km/h.

  Piątkowe pochmurne Podlasie

  Niebo nad Podlasiem będzie pochmurne, wystąpią przelotne opady deszczu. Poza tym będzie pogodnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 20 st. C na Podkarpaciu. Zachodni wiatr, umiarkowany i dość silny, okresami może osiągnąć prędkość w porywach do 50-70 km/h.

  W sobotę głównie pochmurno

  Na ogół będzie pochmurno z opadami deszczu. Jedynie Podlasie pozostanie pogodne. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Suwalszczyźnie do 21 st. C na Podkarpaciu. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z południa.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Gorące i suche dni z początku maja zostały zastąpione przez pochmurne niebo i ul...

Tomasz Wasilewski

alt

Jeszcze w maju możliwe jest wyraźne ochłodzenie....

Wojciech Raczyński

alt

Pogodę w Polsce kształtują dwa niże z południa. ...