Pogoda

Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: -2°C -2°C -8°C Słonecznie
zwiń

Informacje

 • Prognoza pogody na dziś:
  pochmurny i burzowy poniedziałek

  11-09-2017 06:00

  W nielicznych regionach zaświeci słońce

  Nadciągają burze

  Foto: Visualhunt (CC BY-SA 1.0) / deanoackley, film: TVN Meteo

  Burze pojawią się w wielu miejscach w Polsce. Biomet również okaże się niekorzystny.

  W nocy w pasie od Śląska i Małopolski, przez centrum kraju po Warmię i Podlasie, będzie pochmurno, okresami z opadami deszczu do 10-20 litrów na metr kwadratowy. Na pozostałym obszarze kraju mają pojawiać się przejaśnienia i rozpogodzenia. W najchłodniejszym momencie nocy zanotujemy od 10 st. C na Pomorzu Zachodnim, przez 14 st. C w centrum kraju, do 16 st. C na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Wiatr, południowy i południowo-wschodni, okaże się słaby i umiarkowany, choć na Pomorzu i wschodzie chwilami będzie dość silny.

  Niewiele miejsc pogodnych

  W poniedziałek na Pomorzu Zachodnim oraz Lubelszczyźnie i Podkarpaciu będzie pogodnie. Inne regiony kraju będą się mierzyć z gorsza pogodą - ma być pochmurno, z opadami deszczu do 10-30 l/mkw. oraz burzami. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 18 st. C na Wybrzeżu, przez 21 st. C w centrum kraju, do 28 st. C na Podkarpaciu. Południowo-zachodni i południowy wiatr, na ogół słaby i umiarkowany,będzie okresami dość silny, a w burzach jego porywy dojdą do 90 km/h.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza najwyższa będzie w pasie od Podlasia, Warmii i Mazur przez Mazowsze, Ziemię Łódzką po Śląsk i Opolszczyznę. Przekroczy tam 80 procent. Najniższą odnotuje się na północnym zachodzie i krańcach południowo-wschodnich - tam spadnie poniżej 70 proc. Na wschodzie kraju - Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Ziemi Świętokrzyskiej i w Małopolsce odczujemy ciepło. Na Pomorzu, Kujawach i na zachodzie Warmii i Mazur będzie chłodno. W pozostałej części kraju zapanuje komfort termiczny. Pogoda wpłynie na nasze samopoczucie przeważnie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  DZIEŃ: Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, okresami popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 23 st. C. Wiatr powieje z kierunków południowych, okaże się słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie wolno spada, około południa wyniesie 991 hPa.

  TRÓJMIASTO

  DZIEŃ: Zachmurzenie okaże się umiarkowane i duże. Okresami popada. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Wiatr z kierunków południowych będzie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie wolno spada, około południa na barometrach zobaczymy 1003 hPa.

  POZNAŃ

  DZIEŃ: Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, okresami wystąpią opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 19 st. C. Południowo-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, a okresami dość silnie. Ciśnienie wolno spada, około południa wyniesie 991 hPa.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: Zachmurzenie okaże się duże, okresami popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 20 st. C. Wiatr południowo-zachodni, przeważnie słaby i umiarkowany, okresami będzie dość silny. Ciśnienie wolno spada, około południa barometry wskażą 988 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Okresami pojawią się opady deszczu, może również zagrzmieć. Termometry wskażą maksymalnie 25 st. C. Wiatr powieje z południa. Okaże się przeważnie słaby i umiarkowany, a okresami dość silny. Ciśnienie około południa wyniesie 978 hPa, wolno spada.

  Zobacz prognozę pogody Tomasza Wasilewskiego na 16 dni

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Do Polski wlewa się chłód, groźny dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dalek...

Tomasz Wasilewski

alt

Na kilka dni Polska znalazła się w silnym strumieniu ciepła, które płynie do nas...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu wyżu znad południowej Norwegii, tylko na południu kraju po...