Informacje

 • Prognoza pogody na dziś: chłodno, miejscami deszcz

  16-09-2017 06:22

  Odczujemy chłód

  W kilku regionach wystąpią opady deszczu

  Foto: Franck Michel/flickr.com (CC BY 2.0); Film: TVN Meteo

  Termometry pokażą dziś od 16 do 20 stopni. Biomet w wielu regionach okaże się niekorzystny.

  W ciągu dnia na Pomorzu, w Wielkopolsce, na Ziemi Lubuskiej i Mazurach będzie pogodnie. W pozostałych regionach wystąpią opady deszczu rzędu do 15 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 16 st. C na Suwalszczyźnie, przez 17 na Podlasiu, Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, Lubelszczyźnie i Śląsku, 18 w przeważającej części Polski zachodniej i północnej, do 20 na Rzeszowszczyźnie. Południowy wiatr okaże się słaby i umiarkowany.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna w ciągu dnia okaże się najwyższa w miejscu uaktywniania się frontu atmosferycznego - tam przekroczy 70 procent. W całym kraju odczujemy chłód. Warunki biometeorologiczne podzielą Polskę niemal na połowę. W południowej i wschodniej części pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie. W pozostałych regionach biomet pozostanie neutralny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Rano będzie pogodnie. Po południu popada deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 17 st. C.  Południowy wiatr okaże się słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1001 hPa.

  POZNAŃ

  Pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Południowy wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1002 hPa.

  GDAŃSK

  Pogodnie. Słupki rtęci podskoczą do 18 st. C. Południowy wiatr będzie słaby i umiarkowany. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 1012 hPa.

  WROCŁAW

  Okresami popada deszcz. Temperatura maksymalna wyniesie 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południa. Ciśnienie spada, w południe barometry odnotują 997 hPa.

  KRAKÓW

  Okresami będzie padać deszcz. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 18 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, powieje z południa. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 986 hPa..

Blogi

Arleta Unton-Pyziołek

alt

W ostatnich dniach mamy do czynienia z piękną, słoneczną pogodą. Trochę chłodnie...

Tomasz Wasilewski

alt

Do połowy października będzie ciepło, a na południu Polski nawet ponad 20 stopni...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby Polska pozostanie pod wpływem wyżu Wolfgang znad Holandii...