Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 12°C 16°C 9°C Zachmurzenie umiarkowane z przelotnymi opadami
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: do pięciu stopni. Niewiele miejsc z opadami

  13-12-2017 06:27 Powieje do 60 kilometrów na godzinę

  Miejscami popada śnieg i śnieg z deszczem

  Foto: Flickr (CC BY 2.0)/ Stephen Bowler, Film: TVN Meteo

  W środę tylko miejscami popada deszcz ze śniegiem i śnieg. Dzień zapowiada się dość pogodnie.

  Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, jednak od zachodu kraj zacznie obejmować kolejny układ niżowy znad Północnego Atlantyku. Napłynie z północy zimne powietrze pochodzenia arktycznego.

  Dość pogodna środa

  W środę będzie pogodnie, tylko na Podkarpaciu pojawią się chmury i słabe opady śniegu, które osiągną do 1-3 cm. Pod wieczór spodziewamy się więcej chmur z opadami deszczu ze śniegiem na Pomorzu Zachodnim. Termometry pokażą od 2 st. C na Podlasiu, przez 4 st. C w centrum kraju, do 5 st. C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Powieje zachodni i południowo-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h na Wybrzeżu i Pomorzu.

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza wyniesie od poniżej 70 procent na granicy województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego do ponad 80 proc. w pasie na północy kraju, na wschodzie i południowym wschodzie. W całym kraju odczuwalny będzie chłód. Na Wybrzeżu będzie wietrznie, a w części Mazowsza i Podlasia - wilgotno. Biomet okaże się neutralny w przeważającej części kraju. W pasie od Wybrzeża po część Dolnego Śląska warunki biometeorologiczne przejdą w niekorzystne.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  WARSZAWA

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie w Warszawie około południa 1003 hPa, rośnie.

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h. Ciśnienie około południa 1011 hPa, rośnie.

  POZNAŃ

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 4 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1002 hPa, waha się.

  WROCŁAW

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 1001 hPa, waha się.

  KRAKÓW

  Pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr zachodni, słaby i umiarkowany, okresami dość silny. Ciśnienie około południa 991 hPa, rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Niezbyt wysoka temperatura i chłodne, choć już bez przymrozków, noce to wina prz...

Wojciech Raczyński

alt

Za pogodę w Polsce odpowiada zatoka niskiego ciśnienia i związany z nią front at...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...