Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: deszcz ze śniegiem
  i wiatr w oczy

  14-12-2017 06:27 Niekorzystne warunki biometeorologiczne

  Spadnie deszcz ze śniegiem

  Foto: Shutterstock, film: TVN Meteo

  Przelotne opady deszczu ze śniegiem oraz stosunkowo silny i chłodny wiatr z południa powinny skłonić nas do tego, by ubrać się jak najcieplej.

  Dzisiaj będzie pochmurno z przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Wystąpią przelotne opady deszczu i śniegu. Temperatura osiągnie maksymalnie od 2 st. C na Podlasiu do 7 st. C w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, okresami w porywach 60-90 km/h, południowy. W Tatrach przejściowo powieje halny. Ciśnienie spada, w południe wyniesie 981 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność powietrza wyniesie poniżej 80 procent w pasie od Dolnego Śląska po Śląsk. Wilgotność będzie rosnąć w kierunku północno-wschodnim. W województwach północnych, północno-wschodnich i wschodnich przekroczy 90 proc. W całym kraju odczujemy zimno, a biomet okaże się niekorzystny.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  DZIEŃ: Pochmurno z przejaśnieniami. Przelotny śnieg z deszczem i deszcz. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie spada, w Gdańsku, w południe 988 hPa.

  KRAKÓW

  DZIEŃ: Pochmurno z przejaśnieniami. Przelotny śnieg z deszczem i deszcz. Temperatura maksymalna 7 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 80 km/h, zachodni. Ciśnienie spada, w południe 972 hPa.

  POZNAŃ

   

  DZIEŃ: Pochmurno. Opady deszczu i śniegu. Temperatura maksymalna 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, zachodni. Ciśnienie spada, w południe 982 hPa.

  WARSZAWA

  DZIEŃ: pochmurno z przejaśnieniami. Przelotny śnieg i deszcz. Temperatura minimalna 5 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, południowy. Ciśnienie spada, w południe 981 hPa.

  WROCŁAW

  DZIEŃ: Pochmurno z przejaśnieniami. Przelotny śnieg z deszczem i deszcz. Temperatura maksymalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach ponad 80 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w południe 981 hPa, spada.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Gorącą pogodę poprzedzą dni z umiarkowaną temperaturą. Sprawdź, co szykuje dla n...

Wojciech Raczyński

alt

Polska znajduje się po wpływem niżu Juliane znad Morza Północnego....

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...