Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 3°C 18°C 1°C Słonecznie
zwiń
Informacje
 • Prognoza pogody na dziś: lokalny deszcz, ale i przejaśnienia. Mocniej powieje

  04-01-2018 06:43 Biomet będzie niekorzystny

  Na niebie pojawią się przejaśnienia

  Foto: Shutterstock; Film: TVN Meteo

  Czwartek będzie kolejnym ciepłym dniem. Temperatura dojdzie do nawet 8 stopni Celsjusza. Powieje również dość silny wiatr - jego porywy dojdą do 60 kilometrów na godzinę.

  W ciągu dnia niebo będzie pochmurne, jednak pojawią się przejaśnienia. Miejscami, zwłaszcza na północy kraju, wystąpią przelotne opady deszczu. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 4 st. C na Podlasiu, przez 6 st. C w centrum, do 8 st. C na Dolnym Śląsku. Południowo-zachodni wiatr okaże się umiarkowany i dość silny. Okresami w porywach osiągnie prędkość do 40-60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie waha się, w południe warszawskie barometry odnotują 985 hPa.

   

  Warunki biometeorologiczne

  Wilgotność względna powietrza w ciągu dnia będzie wysoka, malejąca w kierunku południa. Najwyższe wartości odnotuje się na północy - powyżej 90 procent. W całym kraju odczujemy chłód, a pogoda wpłynie na samopoczucie niekorzystnie.

  Prognoza pogody dla wybranych miast

  TRÓJMIASTO

  Pochmurno z przejaśnieniami. Wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do 5 st. C. Południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny wiatr w porywach rozpędzi się do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe w Gdańsku wyniesie 989 hPa.

  KRAKÓW

  Niebo pokryje się chmurami, jednak wystąpią przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 6 st. C. Południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany i dość silny, z porywami do 60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe wyniesie 973 hPa.

  POZNAŃ

  Będzie pochmurno, ale z przejaśnieniami. Może wystąpić słaby przelotny deszcz. Termometry wskażą maksymalnie 6 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach powieje z prędkością do 60 km/h, z południowego zachodu. Ciśnienie rośnie, w południe na barometrach zobaczymy 986 hPa.

  WARSZAWA

   

  Pochmurno, ale pojawią się przejaśnienia. Popada przelotny deszcz. Temperatura wzrośnie do 7 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. Okresami jego porywy dojdą do 40-60 km/h. Ciśnienie rośnie, w południe 985 wyniesie hPa.

  WROCŁAW

  Niebo pozostanie pochmurne, ale utrzymają się przejaśnienia. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 8 st. C. Umiarkowany i dość silny wiatr powieje z południowego zachodu. W porywach osiągnie prędkość do 60 km/h. W południe ciśnienie wyniesie 984 hPa. Rośnie.

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Mroźne powietrze, które napłynęło ze wschodu zacznie ustępować dopiero za kilka ...

Wojciech Raczyński

alt

Polska jest w zasięgu niżu Pauline znad Finlandii i związanego z nim frontu atmo...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Wisi nad nami widmo suszy, gdyż prognozy na najbliższe pół roku są niepokojące. ...