Informacje
 • Słońce i mróz. Początek ferii napawa optymizmem

  11-01-2018 17:43 Prognoza pogody na pięć dni

  W Polsce będzie pogodnie i mroźno

  Shutterstock/Ventusky.com

  Najbliższe dni zapowiadają się bardzo pogodnie, wręcz słonecznie. Pierwsze dni ferii nie będą co prawda białe, ale w wielu regionach poczujemy mroźną aurę.

  Piątek na ogół będzie pochmurny. Nieco rozpogodzeń pojawi się jedynie we wschodniej części Polski. Na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku nastąpi stopniowy zanik opadów. Temperatura wyniesie od -2 stopni Celsjusza na Podlasiu do 4 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wschodni. Ciśnienie rośnie, w południe osiągnie 1018 hPa.

  Pogodny i mroźny weekend

  W sobotę przeważnie będzie pogodnie. Termometry wskażą od -2 st. C na Suwalszczyźnie do 2 st. C na Dolnym Śląsku. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 60 km/h, wschodni.

  Niedziela zapowiada się wręcz słonecznie. Temperatura osiągnie od -4 st. C na Podlasiu do 1 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

  Wietrzny początek nowego tygodnia

  Pierwszy poniedziałek ferii również będzie słoneczny. Temperatura wyniesie od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 0 st. C na Nizinie szczecińskiej. Wiatr okaże się umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, z południa.

  We wtorek na zachodzie słabo popada śnieg. W pozostałych regionach na ogół będzie pogodnie. Termometry pokażą od -3 st. C na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Pomorzu. Powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach do 50-70 km/h, z południa.

  Ferie zimowe potrwają łącznie do 25 lutego:

  - od 13 do 28 stycznia wypoczywać będą uczniowie z województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i opolskiego;

  - od 20 stycznia do 4 lutego wolne będą mieć uczniowie z województw warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego;

  - między 27 stycznia a 11 lutego od szkoły odpoczną ci z pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego;

  - ostatni ferie rozpoczną uczniowie z lubuskiego, wielkopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego i małopolskiego. Potrwają od 10 do 25 lutego.
Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Do Polski nadal płynie ciepło z południa, ale pod koniec miesiąca czeka nas zmia...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż Thilo znad Morza Północnego przemieści się nad połudn...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Pierwszego marca rozpoczęła się wiosna meteorologiczna. Przyszła nareszcie! Tera...