Pogoda
Dodaj lokalizację
Aktualna temp.: 10°C 13°C 7°C Zachmurzenie duże
zwiń
Informacje
 • Tydzień ze śniegiem. Sprawdźcie, gdzie spadnie i ile go będzie

  13-02-2018 17:41 Utrudnienia pogodowe na tydzień

  Śnieg na drogach

  Foto: PAP/EPA/Pedro Puente Hoyos/Ventusky.com, Film: TVN24

  Nadchodzący tydzień upłynie nam pod znakiem świeżych dostaw śniegu. Chwilami mocniej powieje.

  Na środę synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek prognozuje opady śniegu rzędu 1-2 centymetrów. Pojawią się one na wschodzie, południu i w centrum kraju. W górach warstwa śniegu może wzrosnąć o 5 cm. Oprócz opadów pojawi się północno-wschodni wiatr, słaby i umiarkowany, choć okresami jego powiewy mogą być dość silne.

  W czwartek na południowym wschodzie ponownie pojawią się opady śniegu do 1-2 cm. W wielu regionach odczujemy wschodni i południowo-wschodni wiatr o sile słabej i umiarkowanej. Na zachodzie okresami porywy mogą być dość silne.

  W piątek na północy i wschodzie kraju prognozowane są słabe opady śniegu do 1 cm. Pojawi się  południowo-zachodni wiatr, słaby i umiarkowany. Na Wybrzeżu możemy spodziewać się silnego wiatru.

  Weekend pod znakiem opadów

  Pierwszy dzień weekendu przywita nas okresowymi opadami śniegu do 1-2 cm. Tego dnia powieje wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany. Natomiast w niedzielę na południu możemy spodziewać się opadów śniegu do 1-5 cm.

  W poniedziałek w ciągu dnia przez Polskę, od północy w głąb kraju, będzie przemieszczał się front z opadami śniegu do 2-5 cm. Mogą one przechodzić w śnieg z deszczem. W poniedziałek z zachodu napłynie do nas umiarkowany i dość silny wiatr w porywach do 60-80 km/h.

  Wtorek na wschodzie również wiąże się z utrudnieniami. Na południu i w centrum kraju okresami pojawią się opady śniegu do 1-5 cm. Tam też powieje północny, umiarkowany i dość silny wiatr w porywach do 60 km/h.

  Zobacz całą rozmowę z Mają Popielarską:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl!

Blogi

Tomasz Wasilewski

alt

Wyjątkowo ciepła pogoda jak na listopad będzie trwać jeszcze kilka dni, a późnie...

Wojciech Raczyński

alt

W ciągu następnej doby niż znad Niemiec przemieści się nad Morze Norweskie, a st...

Arleta Unton-Pyziołek

alt

Przed nami druga połowa listopada, ale oznak zimy na razie na horyzoncie nie wid...